Köy köy dolaşarak okulları onarıyorlar - Son Dakika

Köy köy dolaşarak okulları onarıyorlar

17.09.2019 14:37
Köy köy dolaşarak okulları onarıyorlar, System.String[]

Muş Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan 4 kişilik "Mobil Onarım Ekibi", köy okullarının bakım ve onarımını gerçekleştiriyor.

Muş Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan 4 kişilik "Mobil Onarım Ekibi", köy okullarının bakım ve onarımını gerçekleştiriyor.

Vali İlker Gündüzöz'ün talimatıyla, İl Milli Eğitim Müdürlüğünce kurulan ve elektrikçi, tesisatçı, mobilyacı ile kaynakçıdan oluşan "Mobil Onarım Ekibi" köyleri dolaşarak okulların ihtiyaçlarını belirledikten sonra bakım ve onarımını yapıyor.

Yaklaşık 2,5 ay önce oluşturulan ekip, şimdiye kadar 250 okulun ihtiyaçlarını giderdi.

"Ekibin mesai kavramı yok"

Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, yaptığı açıklamada, ekibe, okulların ihtiyacına göre kaynak ve malzeme desteği sağladıklarını söyledi.

"İlimizdeki 711 okulun büyük bir kısmı köy okulu olduğundan bakım ve tamir için il merkezinden usta götürmemiz çok zor oluyor. Basit bir iş için bu kadar mesafeyi gidip gelmekte zorluk yaşıyorlar. Bu sorunu çözmek için mobil ekip oluşturduk." diyen Engin, "Ekibimiz köy köy dolaşarak okulların ihtiyaçlarını gidermek için çalışıyor. Ekibin mesai kavramı yok. Okulları dolaşarak eksiklikleri gideriyorlar. Sıra, kaynak, merdiven, korkuluk, kapı kolları, bozuk kapıları, su tesisatı, okul çatısı ve elektrik gibi tüm işleri yapıyorlar." ifadelerini kullandı.

Engin, bugüne kadar yaklaşık 3,5 milyon lira tasarruf elde ettiklerini belirterek, ekibin yıl sonuna kadar okulların bu alandaki ihtiyaçlarını karşılayacaklarını söyledi.

İl merkezine 48 kilometre uzaklıktaki Yukarıyongalı köyündeki okulun bakım ve onarımını yapan ekibin sorumlusu Orhan Aras da günde ortalama 3-4 köye gittiklerini kaydederek, "Hedefimiz çocuklarımızın daha iyi koşullarda eğitim almaları için tüm okullarımızın eksikliklerini tamamlamaktır." diye konuştu.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Köy köy dolaşarak okulları onarıyorlar - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Bursa'da kısıtlamada otomobille gezerek uyuşturucu içen 4 şüpheli gözaltında Ellen Page transeksüel olduğunu açıkladı, Elliot ismini aldı 300 kiloluk adam, yaklaşık 50 kişinin katıldığı kurtarma operasyonunda vinç yardımıyla evden çıkarıldı Emre Bol'dan Diagne'yle ilgili çirkin yorum: Ülkesinde timsah yiyordu, Türkiye'de topçu oldu Son Dakika: Hafta içi uygulanacak ilk sokağa çıkma kısıtlaması başladı! İşte ihtiyacınız olan tüm bilgiler Türkiye 50 milyon Çin, 25 milyon Alman aşısı alacak Koronadan daha tehlikeli! Biyoteröristler, virüsler üzerinde çalışan biyologların bilgisayarlarına saldırı gerçekleştirebilir "Millet İttifakı'nın çatı adayı kim olsun?" anketinde ilk iki sırada İmamoğlu ve Yavaş var