Köyde 5 Ev, 5 Samanlık Alev Alev Yandı - Son Dakika

Köyde 5 Ev, 5 Samanlık Alev Alev Yandı

Köyde 5 Ev, 5 Samanlık Alev Alev Yandı
Son Güncelleme: 31.07.2017 12:53

Kastamonu’nun Tosya ilçesine bağlı Dağçatağı köyünde çıkan yangında, 5 ev 5 samanlık tamamen yanarak kullanılamaz hale gelirken, 5 evde de hasar meydana geldi.

Kastamonu'nun Tosya ilçesine bağlı Dağçatağı köyünde çıkan yangında, 5 ev 5 samanlık tamamen yanarak kullanılamaz hale gelirken, 5 evde de hasar meydana geldi.

Tosya ilçesine 35 kilometre uzaklıkta bulunan Kilkuyu ve Dağçatağı köyünde, gece yarısı terk edilmiş bir evin samanlığında henüz belirlenemeyen bir sebepten dolayı yangın çıktı. Evlerin bitişik olması sebebiyle alevler kısa sürede büyüyerek diğer evlere de sıçradı. Köyü saran alevler karşısında paniğe kapılan vatandaşlar, yangına taşıdıkları su kovaları ile müdahale etti. Yangın bölgesine çok sayıda itfaiye aracı sevk edildi. Yaklaşık 4 saat süren yangın, ekiplerin müdahalesi sonucu kontrol altına alınırken, yangında can kaybı ve yaralanma yaşanmadı.

Çıkan yangında Mehdi Çalışkan, Cahit Çalışkan, Satılmış Çalışkan, Bayram Hakçı ve Ali Hakçı'ya ait evler tamamen yandı. Ayrıca yangında samanlıkta bulunan 2 tarım makinesi tamamen yandı.

Yangının çıkış sebebi araştırılırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı. - KASTAMONU

Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Köyde 5 Ev, 5 Samanlık Alev Alev Yandı - Son Dakika


Advertisement