Köylerde Görev Yapan Tarım Personeline Kitap Dağıtıldı - Son Dakika

Köylerde Görev Yapan Tarım Personeline Kitap Dağıtıldı

03.01.2012 14:42
Köylerde Görev Yapan Tarım Personeline Kitap Dağıtıldı, System.String[]

Muş İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, 4.Bilgi Alışveriş (BAV) toplantısını yaptı.

Muş İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, 4. Bilgi Alışveriş (BAV) toplantısını yaptı. Denizbank Muş Şubesi Müdürü Nezahat Buyruk ve İl Müdürü Murat Yıldız, köylerde görev yapan personele dokuz takımdan oluşan Tarım Bilgi Setleri dağıttı.

Yıl boyunca 3'er aylık dönemlerle Tarımsal Yayımı Geliştirme Projesi kapsamında köylerde görevlendirilen personelin katılımı ile kurumun işleyişi ve sorunları hakkında bilgi alışverişi yapılıyor. Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, 4. Bilgi Alışveriş (BAV) toplantısını İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleştirdi. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Denizbank işbirliği ile gerçekleştirilen '3500 Köye 350.000 Kitap Götürüyoruz' kampanyası kapsamında çiftçileri bilgilendirme amaçlı Tarım Bilgi Seti verildi. Tarım Bilgi Setleri, Denizbank Muş Şubesi Müdürü Nezahat Buyruk ve İl Müdürü Murat Yıldız tarafından dağıtıldı.

Tarım Setleri ile çiftçilerin hayvancılıktan tarım makinelerine, bitkisel üretimden arıcılığa kadar 100 farklı konuda bilgiyi üreticinin ayağına götürmesi amaçlanıyor. İl Müdürlüğü 2009 yılında 7 set, 2010 yılında 18 set, 2011 yılında ise 9 set olmak üzere şimdiye kadar toplam 34 Tarım Bilgi Seti çiftçilerin hizmetine sunuldu.

Köylerde Görev Yapan Tarım Personeline Kitap Dağıtıldı
Köylerde Görev Yapan Tarım Personeline Kitap Dağıtıldı
Köylerde Görev Yapan Tarım Personeline Kitap Dağıtıldı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Köylerde Görev Yapan Tarım Personeline Kitap Dağıtıldı - Son Dakika


Son Dakika

Koronavirüse yakalanan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek 1,5 ay sonra yemek yiyebildi Son Dakika! Grip aşısı olabileceklerin listesi e-Nabız'a yüklendi Adnan Oktar'ın Ankara'daki evlerinden 10 milyon dolarlık fosil çıktı Tapuda yapılan hatayı fırsata çevirdi, kendine ait olmayan araziyi sattı Sakarya'da yaşayan Türkmen genç, Instagram'ın açığını bulunca 10 bin dolar ödül kazandı 20 yaşındaki Aleyna Tilki, ilk kez sigara içerken görüntülendi 2 kez vurulan, cezaevinden firar eden "namlı dolandırıcı" yakayı ele verdi Ford ve Volkswagen tercihini Türkiye'den yana kullandı: Kocaeli'ye 800 milyon euroluk yatırım yapacaklar