Köylünün "Yalıtım" Yöntemi - Son Dakika

Köylünün "Yalıtım" Yöntemi

06.01.2012 13:09
Köylünün

Muş'ta gece eksi 16 dereceye kadar düşen soğuklardan korunmak için köylüler, evleriyle araçlarını naylon ve brandayla kaplayarak ısıdan tasarruf etmeye çalışıyor.

Muş'ta gece eksi 16 dereceye kadar düşen soğuklardan korunmak için köylüler, evleriyle araçlarını naylon ve brandayla kaplayarak ısıdan tasarruf etmeye çalışıyor.

Muş kent merkezi ve köylerinde devam eden soğuk hava hayatı olumsuz yönde etkilerken, özellikle kent merkezinde vatandaşlar soğuktan donan araçlarını çalıştırabilmek için yoğun çaba sarfediyor.

Merkeze bağlı Mercimek Kale köyündeki vatandaşlar da evlerini ve araçlarını soğuktan koruyabilmek ve ısı yalıtımı yapabilmek için farklı yöntemlere başvuruyorlar.

Köylülerden Ahmet Kotan, soğuk havanın birkaç gündür şiddetini artırdığını belirterek, "Soğuklardan dolayı köyümüzdeki vatandaşlar traktör ve evlerini naylon ve brandalarla kapattı. Soğuklar nedeniyle evimizden çıkamaz duruma geldik. Biz de hem traktörlerimizi hem de evimizi naylon ve brandayla kapatıyoruz. Özellikle evleri brandayla koruyarak ısıdan tasarruf ediyoruz" dedi.

Muş Meteoroloji Şube Müdürlüğü yetkililerden edinilen bilgiye göre Muş'ta hava sıcaklığı gece eksi 16 derece, gündüz ise eksi 3 derece oldu. Soğukların Pazar gününe kadar etkili olması bekleniyor.

- MUŞ

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Köylünün 'Yalıtım' Yöntemi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

SİHA korkusu bunu da yaptırdı! Sözde Karabağ lideri Harutyunyan taktik toplantısını anaokulunda gerçekleştirdi 'Trabzon' paylaşımıyla büyük tepki çeken CHP'li Kılınç, adliye önünden fotoğraf paylaştı Kokudan rahatsız olan mahalleli ihbar etti, depoda bekletilen bir ton çürümüş balık yakalandı Alkollüyken zincirleme trafik kazasına karışan Ahmet Kural'a hapis istemiyle dava açıldı Karadeniz hamsisi tezgahlara inince fiyat 40 TL'den 15 TL'ye düştü 1966 model cipi 25 bin lira harcayarak adeta 2020 modele dönüştürdü Camideki görüntü İlber Ortaylı'yı kızdırdı: Bu ne zevksizlik Hatay saldırısını düzenleyen teröristlerin Amanoslar'a geldikleri paramotorlar ele geçirildi