Kozan'da Avcılık Kursu Açıldı - Son Dakika

Kozan'da Avcılık Kursu Açıldı

07.09.2012 16:40
Kozan'da Avcılık Kursu Açıldı, System.String[]

Kozan'da, Orman ve Su İşleri Bakanlığı 7.Bölge Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürlüğü ve Kozan Avcılar ve Atıcılar Derneği işbirliğiyle avcılık kursu açıldığı bildirildi.

Kozan'da, Orman ve Su İşleri Bakanlığı 7. Bölge Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürlüğü ve Kozan Avcılar ve Atıcılar Derneği işbirliğiyle avcılık kursu açıldığı bildirildi.

HEM Müdür Yardımcısı Oğuz Cengiz, yaptığı yazılı açıklamada, kursa 18 yaşını doldurmuş, en az okur yazar belgesine sahip 31 avcı adayının katıldığını kaydetti.

4 öğretmenin gözetiminde 8 gün süren kursta avcılara, avcılığın tarihçesi, etik kuralları, yaban hayvanları ve av dönemleri, silahların kullanımı, ilk yardım, av köpeği eğitimi, doğal hayat, çevre ve önemi, ilgili kanun ve mevzuatlar hakkında bilgiler verildiğini, kurs sonunda yapılacak yazılı ve sözlü sınav sonunda başarılı olan kursiyerlerin sertifika almaya hak kazanacaklarını ifade eden Cengiz, 4915 Sayılı Kara Avcılığı Kanunu gereğince avcılık belgesi alarak avlanmak isteyenlerin "Avcı eğitim kursu"nu bitirerek sertifika alma mecburiyeti bulunduğunu hatırlattı.

Cengiz, kurslara katılmayan ve avcılık belgesi almayanların avlanma yapamayacakları uyarısında bulundu.

Muhabir: Volkan Varan

Yayıncı: Zuhal Uzundere Kocalar - ADANA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Kozan'da Avcılık Kursu Açıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Söke'de deprem sırasında taş ocağından kopan kaya parçaları korkuttu Son Dakika: İzmir'de kurtarma çalışmalarının simge ismi Buse, 9.5 saat sonra enkazdan kurtarıldı Enkaz altında kalan gencin ekiplere "Abi sen gitme" deyişi yürekleri dağladı İzmir'deki depremde denizde meydana gelen girdap kameralara yansıdı Prof. Dr. Ahmet Ercan'ın "Depremde yoksullar ölür, zenginler ölmez" sözleri sosyal medyada gündem oldu Tekerlekli sandalyedeki vatandaş, deniz yükseldiği sırada boğularak hayatını kaybetti Son Dakika: İzmir'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde ölü sayısı 20'ye, yaralı sayısı 786'ya yükseldi İzmir'de faaliyet gösteren bir otelin işletmecisinden örnek davranış: Depremzedeleri ücretsiz ağırlayacak