Kozan'da Engelliler İçin Takı Tasarım Kursu Açıldı - Son Dakika

Kozan'da Engelliler İçin Takı Tasarım Kursu Açıldı

03.01.2012 13:48
Kozan'da Engelliler İçin Takı Tasarım Kursu Açıldı, System.String[]

Türkiye Beyazay Derneği Kozan Şubesi ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nce engelliler için takı tasarım kursu açıldı.

Türkiye Beyazay Derneği Kozan Şubesi ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nce engelliler için takı tasarım kursu açıldı.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Özgür Tanrıverdi, derneğin şube binasında kursun tanıtımı için düzenlenen törende, kursa katılan engellilerin çabasını takdirle karşıladığını söyledi.

Engellilerin topluma ve sosyal hayata kazandırılması için kurum olarak her türlü desteği verdiklerini belirten Tanrıverdi, birçok sağlıklı insanın bile yapamayacağı türden el emeği göz nuru işleri yapmayı başaran engellileri kutladı.

Dernek Başkanı Ahmet Ünal da engellilerin eğitimi ve topluma kazandırılması için çeşitli çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Engellilere balık yemesini değil, balık tutup pişirmesini öğrenmelerini sağlamaya çalıştıklarını ifade eden Ünal, "Tüketen değil, imkan verildiğinde üreten bireyler olabileceğini göstermeyi arzuluyoruz. Engellilerimizi hapsoldukları evlerinden çıkararak, sosyalleştirmeye çalışıyoruz. Yeni projelerimizle mümkün olduğunca çok sayıda engellimizi becerileri doğrultusunda meslek sahibi yapmaya kararlıyız" diye konuştu.

El sanatları öğretmeni Ayşegül Aksoy ise 6 Martta sona erecek kursa 13 engelli ve engelli yakınının katıldığını, kursiyerlere 356 saat eğitim vereceğini kaydetti.

Kursiyerler ise bir meslek sahibi olarak küçükte olsa aile ekonomisine katkı yapmayı ve kendi ayakları üzerinde durabilmeyi hedeflediklerini belirterek, kursun açılmasını sağlayan yetkililere teşekkür ettiler.

- ADANA

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Kozan'da Engelliler İçin Takı Tasarım Kursu Açıldı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Sözleri gündeme bomba gibi düşen CHP'li Özcan'ı terse düşürecek suçlama: Evinde sigortasız mülteci çalıştırdı 00:47 Sözleri gündeme bomba gibi düşen CHP'li Özcan'ı terse düşürecek suçlama: Evinde sigortasız mülteci çalıştırdı Hande Erçel-Kerem Bürsin çifti, sette öpüşürken hayranlarına yakalandı 00:04 Hande Erçel-Kerem Bürsin çifti, sette öpüşürken hayranlarına yakalandı Tunus'ta Nahda Hareketi lideri Raşid el-Gannuşi'den 15 Temmuz hatırlatması: Sokağa çıkılması gerektiğini Türkiye'den öğrendik 23:51 Tunus'ta Nahda Hareketi lideri Raşid el-Gannuşi'den 15 Temmuz hatırlatması: Sokağa çıkılması gerektiğini Türkiye'den öğrendik
Messi, paylaşımıyla tüm dikkatleri üzerine çekti! Eşi Antonella Roccuzzo'nun spor yaptığı anlar büyük ilgi gördü 22:47 Messi, paylaşımıyla tüm dikkatleri üzerine çekti! Eşi Antonella Roccuzzo'nun spor yaptığı anlar büyük ilgi gördü Polisin tabancasını elinden alan Ayşegül Çınar ve sevgilisi hakkında hapis istemi 22:12 Polisin tabancasını elinden alan Ayşegül Çınar ve sevgilisi hakkında hapis istemi Arabistan tam aşılanmış yabancılara umre ziyaretlerini açtı, Çin aşısı liste dışı 21:57 Arabistan tam aşılanmış yabancılara umre ziyaretlerini açtı, Çin aşısı liste dışı
Ordu'da cami hoparlörlerinden sel ve heyelan uyarısı yapıldı 20:51 Ordu'da cami hoparlörlerinden sel ve heyelan uyarısı yapıldı 18:03 "Görüntülerdeki beyaz madde pudra şekeri" diyen Kürşat Ayvatoğlu'nun kanında uyuşturucu tespit edildi
Advertisement