Kozluk Belediye Başkanı Işık'tan "Karbonmonoksit" Uyarısı - Son Dakika

Kozluk Belediye Başkanı Işık'tan "Karbonmonoksit" Uyarısı

30.12.2015 17:12
Kozluk Belediye Başkanı Işık'tan

Kozluk Belediye Başkanı Mehmet Veysi Işık, ilçe halkına karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı uyarılarda bulundu.

Kozluk Belediye Başkanı Mehmet Veysi Işık, ilçe halkına karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı uyarılarda bulundu.

Işık, yaptığı açıklamada, özellikle kış aylarında artan ısınma ihtiyacı doğrultusunda karbonmonoksit zehirlenmeleri görülebildiğini hatırlattı.

Tatsız, renksiz, kokusuz olması ve tahriş etme özelliğinin bulunmaması nedeniyle fark edilmeyen karbonmonoksit gazının ölümlere varan sonuçlar doğurabildiğini vurgulayan Işık, şunları kaydetti:

"Özellikle havaların soğuması ile artan soba kullanımı zehirlenme vakalarını artırmaktadır. 'Sessiz katil' olarak anılan karbonmonoksit konusunda vatandaşlarımızın dikkatli olmasını istiyoruz. Yanlış kullanım ve ihmal yüzünden soba ve de baca zehirlenmeleri,  Alçak basınçlı havalarda tehlikeli boyutlara ulaşıyor. Alınabilecek basit ve önemli önlemlerle bu gibi üzücü olayların önüne rahatlıkla geçebiliriz."

Işık, alınacak basit önlemlerle insan hayatına mal olacak hataların önüne geçilebileceğini sözlerine ekledi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Kozluk Belediye Başkanı Işık'tan 'Karbonmonoksit' Uyarısı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Bill Gates'in insanlara çip takmak için koronavirüs salgınını kullandığı iddiası yalanlandı Real Madrid'in eski futbolcusu Royston Drente, iflas etti Lille, Burak Yılmaz'ın golleriyle Sparta Prag'ı 2-1 mağlup etti Mine Tugay'dan ayna karşısında göğüs dekolteli pozlar! Paylaşıma beğeni yağdı Genç kadın, gelin arabasının yolunu kesip eski erkek arkadaşını son kez ikna etmeye çalıştı Kardiyoloji uzmanından korkutan uyarı! Kalp, koronada adeta hedef tahtası Koronavirüs denetiminde pes dedirten görüntüler! Koltukların arasındaki gizli bölmede yakalandılar Exxen için yeniden çekilecek Sihirli Annem'in çocuk oyuncuları belli oldu