KPSS ön lisans oturumu başladı - Son Dakika

KPSS ön lisans oturumu başladı

25.10.2020 11:32

Binlerce ön lisans mezununun katılacağı KPSS ön lisans oturumu saat 10.15'te başladı.

Binlerce ön lisans mezununun katılacağı KPSS ön lisans oturumu saat 10.15'te başladı.

Türkiye genelinde binlerce ön lisans mezunu adayın ter döktüğü Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) ön lisans oturumu saat 10.15 itibariyle başladı. Saat 10.00 itibariyle sınav yerlerine alımın kapandığı sınavda adaylar, sınav giriş belgesi, nüfus cüzdanı veya pasaportları kontrol edilerek sınava alındı. Korona virüs tedbirleri kapsamında adaylara okul girişlerinde maske ve dezenfektan dağıtılırken, sınıflarda sosyal mesafe kurallarına uygun olarak oturmaları sağlandı. Sınavda adaylara, Genel Kültür ve Genel Yetenek testlerinden oluşan 120 soru yöneltilirken, soruları cevaplamaları için 130 dakika süre verildi. Öte yandan okul kapılarının kapanmasına dakikalar kala adayların koşarak geldiği görüldü.

Sınava girecek olan Mert Korkmaz, "Sınav için geldim. Valla heyecan çok. Çok çalıştım. İnşallah emeğimizin karşılığını alacağız. Uzun süredir düzenli olarak, planlı programlı çalışıyorum. Bakalım kısmet artık, hayırlısı. Kendi bölümüm Acil İlk Yardım. Çocukluktan beri hayalim sağlık, ambulans. Herkese başarılar. Pandemi sürecinde herkes çok çalıştı, herkes evdeydi. Artık kim başarılıysa göreceğiz" ifadelerini kullandı.

-İHA-

KPSS ön lisans oturumu başladı
KPSS ön lisans oturumu başladı
KPSS ön lisans oturumu başladı
KPSS ön lisans oturumu başladı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel KPSS ön lisans oturumu başladı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

İzmir'de, koronavirüs önlemleri kapsamında halka açık etkinliklere ara verildi "9 Kere Leyla" filminden ilk fragman geldi! Elçin Sangu ve Haluk Bilginer'in yatak sahnesi dikkat çekti Manchester City, Barcelona'lı Messi'nin transferini ocak ayında bitirmeyi planlıyor Balıkçıların ağına bu kez tarihi değeri yüksek heykel takıldı Yangında kül olan Vaniköy Camii imamının altınları evinde bulundu Spor spikeri, maç sonuçlarını okurken kırdı geçirdi! O anlar sosyal medyada gündem oldu Alaattin Çakıcı, Kılıçdaroğlu'na tehditlerini sürdürüyor: Sende yürek varsa beni öldürtsene 20 yıl sonra Mahsun Kırmızıgül ile barışan Alişan sessizliğini bozdu: Evime kadar gelip beni mahcup etti