Sağlık durumu merak edilen Kraliçe Elizabeth'in Başbakan'la görüştüğü anlar yayınlandı - Son Dakika

Sağlık durumu merak edilen Kraliçe Elizabeth'in Başbakan'la görüştüğü anlar yayınlandı

10 gün önce

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs, İngiltere'yi de vurdu. 71 yaşındaki veliaht Prens Charles'in koronavirüse yakalanmasının ardından gözler Kraliçe Elizabeth'e çevrildi. Vatandaşların durumunu merak ettiği Kraliçe, Başbakan'la telefon görüşmesi gerçekleştirdi. O anlara ait kareler Buckingham Sarayı tarafından servis edildi.

İngiltere veliahtı Prens Charles'ın koronavirüse yakalandığı duyrulduktan sonra, ülke gündeminde Prens'in 93 yaşındaki annesi İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in sağlık durumu merak edildi. Kraliçe'nin sağlık durumunun iyi olduğu mesajı ise Başbakan Boris Johnson ile telefonda görüştüğü anlara ait fotoğrafların servis edilmesiyle verildi.

KRALİÇE, WİNDSOR KALESİ'NE TAŞINDI

Buckingham Sarayı sözcüsü, Prens Charles'ın koronavirüs testinin pozitif çıkması sonrası, Kraliçe'nin durumunun iyi olduğunu açıkladı. Kraliçe, sosyal mesafeyi korumak için geçen hafta saraydan ayrılıp Windsor Kalesi'ne taşındı.

ANNESİNİ EN SON 13 MART'TA GÖRDÜ

İngiliz basınına göre doktorlar, Prens Charles'in annesini gördükten bir gün sonra 13 Mart'ta, virüsü bulaştırıcı hale geldiğini belirtti. Prens Charles, oğlu Harry ve eşi Meghan Markle ile en son 9 Mart tarihinde görüşmüştü. Prens'in 98 yaşındaki babası Prens Philip ise halen var olan sağlık sorunları yüzünden sık sık hastanede tedavi görüyordu. Prens Charles'ın annesi Kraliçe 2'inci Elizabeth'i son gördüğünde babasının yanlarında olmadığı da ifade edildi.

BAŞBAKANLA TELEFONDA GÖRÜŞTÜ

Kamuoyunda Kraliçe'nin sağlık durumuyla ilgili endişe oluştu. Kraliyet, bu endişeleri gidermek için Kraliçe'nin Başbakan Boris Johnson ile yaptığı telefon görüşmesine ait fotoğraf yayınladı, halka Kraliçe'nin sağlığının iyi olduğu mesajı verildi.

PRENS CHARLES'IN DURUMU İYİ

Prens Charles ve eşi Camilla'nın resmi olarak temsil edildiği Clarence House sözcüsü ise Prens'in hastalığını hafif belirtilerle geçirdiğini ve şu anda İskoçya'daki Birkhall'de kendini karantinaya aldığını açıkladı. 72 yaşındaki Camilla'nın ise koronavirüs testi negatif çıktı.

Sağlık durumu merak edilen Kraliçe Elizabeth'in Başbakan'la görüştüğü anlar yayınlandıSon Dakika

Ünlü iş adamı 276 kişiye virüs bulaştırdı, 5 kişi yaşamını yitirdi
Demet Akalın'dan, sosyal medyadaki ev hali fotoğrafına küfürlü yorum ABD'de yaşayan Yeşilçam'ın ünlü ismi Ahu Tuğba kabusu anlattı: Paran yoksa ölüyorsun