Kraliçe Iı. Margrethe Büyükelçilerin Yeni Yıllarını Kutladı - Son Dakika

Kraliçe Iı. Margrethe Büyükelçilerin Yeni Yıllarını Kutladı

07.01.2014 11:42
Kraliçe Iı. Margrethe Büyükelçilerin Yeni Yıllarını Kutladı, System.String[]

Danimarka Kraliçesi II. Margrethe, dün çeşitli ülkelerin büyükelçilerini, Christiansborg Sarayı'nda kabul ederek yeni yıllarını kutladı.

Danimarka Kraliçesi II. Margrethe, dün çeşitli ülkelerin büyükelçilerini, Christiansborg Sarayı'nda kabul ederek yeni yıllarını kutladı. Kutlamaya katılan büyükelçiler milli giysileri ile renkli görüntüler oluştururken en çok dikkati ABD'nin yeni Kopenhag Büyükelçisi çekti. Büyükelçi Rufus Gifford kutlamaya birlikte yaşadığı sevgilisi veteriner Dr. Stephan de Vincent ile birlikte katıldı. Türkiye'nin yeni Kopenhag Büyükelçisi Mehmet Dömez üç hafta önce itimatnamesini sunduğu Kraliçenin huzuruna kısa sürede ikinci kez çıkmış oldu. Konukları sarayın giriş salonunda, muhafız alayı merasim bölüğü askerleri eşliğinde saray nazırı karşıladı. Konukların ardından önce Veliaht Prens Frederik ve eşi Prenses Mary, ardından Kraliçe Margrethe ve eşi Prens Henrik saraya geldi.

Büyük kabul salonu olan Ridesalen'de büyükelçiler adına yapılan konuşmada Kraliçe ve ailesinin yeni yılı kutlandı, 2014 'de yapılacak Eurovision müzik yarışması konusunda Danimarka'ya başarılar dilendi. Kraliçe Margrethe ise yaptığı konuşmada 2014 yılının tüm dünya için terörsüz bir yıl olması dileğinde bulundu. Daha sonra basına kapalı olarak ayakta verilen davette, Büyükelçi Mehmet Dönmez, Kraliçe Margrethe'ye Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Mart ayında Danimarka'ya yapacağı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, kendilerini Türkiye'ye davet etmek istediğini iletti. Kutlama, Kraliyet ailesi mensupları, büyükelçiler, saray çalışanlarının birbirlerine iyi niyet dilekleriyle son buldu.

ÜT(SS) - Kopenhag

Kraliçe Iı. Margrethe Büyükelçilerin Yeni Yıllarını Kutladı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kraliçe Iı. Margrethe Büyükelçilerin Yeni Yıllarını Kutladı - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika! İstanbul Boğazı'nda etkili olan sis nedeniyle bazı vapur seferleri iptal edildi Çukur'un. 106. yeni bölüm fragmanı yayınlandı! Selim Koçavalı hayatını kaybediyor Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Dört bakanlıkta çok sayıda atama gerçekleşti Kombide yaşanan patlama bir aileyi sokağa döktü! Çocuklar yaşananları korku dolu gözlerle izledi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, iki ilimizi uyardı: Yüzde yüz vaka artışı var Korona olduğunu öğrenince cinnet getirdi! Önce sarhoş oldu, ardından camide camları parçaladı Real Madrid'in eski futbolcusu Royston Drente, iflas etti Pınar Altuğ, "Aldatan kadın mısınız?" sorusuna sert çıktı: Sana ne ya da kime ne!