Son Dakika Haberleri: Kredi kartı kopyalayan dolandırıcı, kasiyerin dikkati sayesinde yakalandı

Kredi kartı kopyalayan dolandırıcı, kasiyerin dikkati sayesinde yakalandı

26 gün önce

Adana'da kredi kartı kopyalayarak 80 bin TL'ye yakın haksız kazanç elde eden zanlı, cep telefonu almak için gittiği mağazada, görevlinin dikkati sayesinde yakayı ele verdi.

Adana'da kopyalanarak başka karta 42 bin lira para aktarılan, 38 bin liralık da alışveriş yapılan kredi kartıyla, cep telefonu almak isteyen bir kişi, elektronik market çalışanının dikkati sayesinde yakalandı.

MAĞAZA GÖREVLİSİNİN DİKKATİYLE YAKAYI ELE VERDİ

Edinilen bilgiye göre, bir alışveriş merkezindeki elektronik markete gelen Yalçın İ. kimliğini ve kredi kartını vererek görevliye cep telefonu siparişi verdiğini söyledi ve telefonun gelip gelmediğini sordu. Bunun üzerine görevli kontrol ettiğinde verilen kimliğin başka kredi kartının ise Ankara'da oturan Volkan Y. isimli bir şahsa ait olduğunu fark etti. Şüphelenen mağaza görevlisi "Siparişiniz saat 15.00'de gelecek siz o zaman gelirseniz ürünü alabilirsiniz" dedi. Yalçın İ. de gittikten sonra görevli polisi aradı. Olay yerine Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri geldi. Elektronik market görevlisi durumu anlatınca polis kredi kartı sahibine ulaştı. Kart sahibi Volkan Y. kredi kartının kopyalandığını 42 bin lira parasının başka bir karta aktarıldığını, 38 bin liralık da alışveriş yapıldığını bildirdi.

POLİS EKİPLERİ TARAFINDAN YAKALANDI

Bunun üzerine polis belirtilen saatte elektronik markete müşteri gibi şüpheliyi beklemeye başladı. Bir süre sonra Yalçın İ. cep telefonu almak için geldi. Market görevlisinden telefonu isteyip aldığı sırada sivil polisler zanlıyı yakaladı. Zanlı emniyete getirilerek sorgulandı. Zanlı, kredi kartını kendisine tanımadığı birisinin verdiğini ve cep telefonu almasını istediğini söyledi.

Zanlı ifadesinin alınmasının ardından adliyeye sevk edildi.

Kredi kartı kopyalayan dolandırıcı, kasiyerin dikkati sayesinde yakalandı
Haber Yayın Tarihi: 22.08.2019 10:17 Kaynak: İHA

YORUMLAR


Bebek dünyaya gelince ortaya çıktı! Mide bulandıran tecavüz iddiası
Ortalığı karıştıracak iddia! Yaşar İpek, Yağmur Aşık'la yasak aşk yaşıyor Ekrem İmamoğlu'ndan Süleyman Soylu açıklaması: Bazı şeyler geçmişte kaldı