Son Dakika Haberleri: Putin 'Asker Çekilsin' Talimatı Vermişti! Kremlin: Rusya Gerekirse Teröristleri Hedef Alacaktır

Putin 'Asker Çekilsin' Talimatı Vermişti! Kremlin: Rusya Gerekirse Teröristleri Hedef Alacaktır

2 yıl önce

Rusya Devlet Başkanı Putin'in, Rus askerlerinin Suriye'den çekilmesi talimatının ardından açıklama yapan Kremlin, ''Gerekirse teröristleri hedef alacağız'' dedi.

Kremlin'den yapılan açıklamada, "Rusya Ordusu'nun Suriye'de geniş çaplı operasyonlar için bulunmasına gerek kalmadı. Rusya eğer gerekirse teröristleri hedef alacaktır" denildi.

RUS ASKERLERİNİN BÜYÜK BÖLÜMÜNÜN ÇEKİLMESİ TALİMATINI VERMİŞTİ

Rusya Devlet Başkanı Putin dün Türkiye ziyareti öncesi Suriye'de Devlet Başkanı Esad ile sürpriz bir görüşme gerçekleştirmiş ve Lazkiye'deki Hmeymin üssünü ziyaret etmişti.

Putin burada Suriye'deki Rus askerlerinin büyük bölümünün çekilmesi talimatını vermişti.

RUS HABER AJANSI DUYURMUŞTU

Rus haber ajansı RİA Novosti, dün Putin'in Türkiye ve Mısır ziyareti öncesinde Suriye'nin Lazkiye ilinde bulunan Hımeymim Üssü'nü ziyaret ettiğini duyurmuştu.

Ajans, Putin'in üste Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad ile bir araya geldiği belirtilen haberde, görüşmenin ardından Putin'in Rus birliklerin Suriye'den çekilmesi talimatını verdiğini kaydetmişti.

''BARIŞI GETİRECEĞİMİZİ UMUYORUM''

Putin, ziyaret sırasında yaptığı açıklamada, "Savunma Bakanlığımıza ve Genelkurmay Başkanlığımıza, Suriye'deki birliklerimizin çekilme sürecini başlatma talimatı verdim. Buradaki birliklerimiz evlerine zaferle dönüyorlar. Bu zafer, iki yıl gibi kısa bir sürede dünyanın en büyük uluslararası terör örgütüne karşı alınmıştır." ifadelerini kullanmıştı.

Rusya Federasyon Konseyi Savunma Komitesi Başkanı Viktor Ozerov da Moskova'da yaptığı açıklamada, Rus birliklerin Suriye'den hızla çıkacağına işaret ederek, "Çekilme sürecinin muhtemelen birkaç hafta sürmesini bekliyoruz." ifadelerine yer vermişti.

Öte yadnan Vladimir Putin, "Türkiye ve İran ile barışı getireceğimize umuyorum" şeklinde konuşuştu.
Oyuncu Yalçın Dümer: Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Evliliğiniz 6 Ayda Biter' Dedi, Öyle de Oldu Zengin Olma Hayali Kuran Defineciler, Kendilerini Patlattı

Müge Anlı ile Tatlı Sert Programında Gündeme Gelen Lise Öğrencisi Cinayetinin Detayları Ağızları Açık Bıraktı