Kremlin: "Hmeymim Üssüne Saldırı, Siyasi Çözüm Sürecinin Gerekliliğinin Altını Çiziyor" - Son Dakika

Kremlin: "Hmeymim Üssüne Saldırı, Siyasi Çözüm Sürecinin Gerekliliğinin Altını Çiziyor"

2 yıl önce

– Rusya Devlet Başkanı'nın Basın Sözcüsü Dmitri Peskov, Kremlin'in Suriye'de hala teröristlerin faaliyetlerinin devam ettiğinin farkında olduğunu, fakat Suriye'de kalan Rus birliklerinin teröristlerle mücadele etmek için her türlü imkana sahip olduklarını bildirdi.

Kremlin:

–  Rusya Devlet Başkanı'nın Basın Sözcüsü Dmitri Peskov, Kremlin'in Suriye'de hala teröristlerin faaliyetlerinin devam ettiğinin farkında olduğunu, fakat Suriye'de kalan Rus birliklerinin teröristlerle mücadele etmek için her türlü imkana sahip olduklarını bildirdi.


Peskov gazetecilere yaptığı açıklamada, "Rus askerlerin Suriye'den çekilme kararı alınırken, büyük askeri operasyonların düzenlenmesine gerek olmaması faktöründen yola çıkıldı" ifadesini kullandı.


Peskov şu şekilde devam etti:


"Devlet başkanı da dahil herkes teröristlerin faaliyetlerinin devam ettiğinin farkında. Bunlar devam edecek. Bu durumda orada kalan birliklerimiz teröristlerle mücadele için tüm imkanlara sahip. Bu bir kez daha siyasi çözüm sürecinin gerekliliğinin altını çiziyor." - Moskova

Haber Yayın Tarihi: 09.01.2018 12:51 Kaynak: DHASon Dakika

Libyalı komutandan Türkiye'ye küstah tehdit: Gemilerini batıracağım
Kahramanmaraşlı esnaf 50 lirayı, 50 bin liraya satışa çıkardı Kanser sebebiyle ölen hastane çalışanı kadının cenazesi 8 yıl sonra toprağa verildi