Kto'dan Gazeteciler Günü Kutlaması - Son Dakika

Kto'dan Gazeteciler Günü Kutlaması

09.01.2012 12:45
Kto'dan Gazeteciler Günü Kutlaması, System.String[]

Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Asaf Mehmetbeyoğlu, basının tarafsız haber yapma görevine dikkat çekti.

Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Asaf Mehmetbeyoğlu, basının tarafsız haber yapma görevine dikkat çekti.

Mehmetbeyoğlu 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yayımladığı yazılı basın açıklaması ile gazetecilerin günün kutladı. Mehmetbeyoğlu açıklamasında şunlara yer verdi:

"Haber almak, en temel insani ihtiyaçlardan biridir. Bu ihtiyaç, insanlık tarihi boyunca her zaman zorunluluk arz etmiştir. Basının; gücünü halktan alarak, tarafsız bir şekilde haber ve yayın yapma, toplumu doğru bilgilendirme, elde ettiği haber ve bilgileri kamuoyuna objektif bir anlayışla yansıtma, toplumu eğitme ve aydınlatma gibi çok anlamlı ve önemli görevleri vardır. Basın mensupları, değerlerimize sahip çıkmalı, kay­nağı belli olan haberleri dile getirerek toplumla paylaşmalı, gelişmeleri takip etmelidir. Top­luma ışık tutmalı, toplumun değerlerine karşı hassas olmalı, nicelikten ziyade niteliğe önem vermelidir. Kayseri'de görev yapan basın mensuplarımızın görevlerini ifa ederken bu değerlere hassasiyet gösterdiklerine gönülden inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, gece-gündüz, sıcak-soğuk demeden, çok zor şartlar altında haber peşinden koşan ve görevlerini yerine getirmek adına her türlü güçlüğe göğüs geren değerli basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyorum." - KAYSERİ

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Kto'dan Gazeteciler Günü Kutlaması - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

MAK Danışmanlık'tan çarpıcı analiz: 18 yıllık AK Parti iktidarında muhalefetin topyekün sahaya indiğini ilk kez görüyoruz İtalya Kupası maçında kural hatası yapan Roma'ya hükmen mağlubiyet cezası verildi Milli Eğitim Bakanı Selçuk: 15 Şubat'tan sonra kapsamlı bir telafi programına hazırlanıyoruz Reklam teklifi alan Aleyna Tilki gözünü yükseklere dikti: Tarkan ya da Ajda Pekkan oynarsa düşünürüm Bakan Soylu'nun annesine küfreden şüpheli "Cumhurbaşkanı'na Hakaret"ten tutuklandı İngiltere Başbakanı Johnson: Yeni mutasyon öncekinden daha öldürücü Twitter, Trump'ın fotoğrafını paylaşıp intikam çağrısı yapan Hamaney'in hesabını askıya aldı Tokat'ta 10 kişide koronavirüsün mutasyona uğramış hali görüldü