Kü Rektörü Aydın'a Ziyaretler - Son Dakika

Kü Rektörü Aydın'a Ziyaretler

8 yıl önce

Kastamonu Üniversitesi'ne Kazakistan ve Kırgızistan'dan staj için gelen öğrenciler, Rektör Prof.Dr.Seyit Aydın'ı ziyaret etti.

Kü Rektörü Aydın'a Ziyaretler, System.String[]

Kastamonu Üniversitesi'ne Kazakistan ve Kırgızistan'dan staj için gelen öğrenciler, Rektör Prof. Dr. Seyit Aydın'ı ziyaret etti.


Kazakistan Yabancı Diller ve Mesleki Kariyer Üniversitesi'nden 3 aylık staj için Kastamonu'ya gelen gelen ve stajlarının ardından ülkelerine dönecek olan 5 öğrenci ile Kırgızistan Manas Üniversitesi'nden staj için gelen 7 öğrenci, Rektör Aydın'ı makamında ziyaret etti.


Rektör Aydın, ziyaretlerde yaptığı konuşmada, KÜ'nün web sitesine konulacak ilanlarla yurt dışından öğrenci alımı gerçekleştireceklerini belirterek, "Gelen öğrencilere Türkiye Türkçesiyle eğitim vereceğiz" dedi.


Aydın, Al- Farabi Kazak Devlet Üniversitesi'nden 11 yüksek lisans öğrencisi ve 22 öğretim üyesinin temmuz ayında Kastamonu'ya geleceğini kaydetti.


Ziyaretlerde Rektör Aydın öğrencilere çeşitli hediyeler takdim etti.


Muhabir: Yasin Veysel Taslak/ Sinan Özmüş


Yayıncı: İbrahim Uyar - KASTAMONU

Haber Yayın Tarihi: 19.06.2012 08:20 Kaynak: AASon Dakika

7 bin tane milli piyango bileti aldı, hiçbirine ikramiye çıkmadı
Müge Anlı, 12 yaşındaki kızının tacizine sessiz kalan kadını yayından kovdu Show TV'nin sevilen dizisi Çukur'a yeni transfer! Alara Turan da kadroya katıldı

Son Dakika Haberleri