Kü Rektörü Prof. Dr. Aydın Açıklaması - Son Dakika

Kü Rektörü Prof. Dr. Aydın Açıklaması

07.09.2012 17:20
Kü Rektörü Prof. Dr. Aydın Açıklaması, System.String[]

Kastamonu Üniversitesi (KÜ) Rektörü Prof.Dr.Seyit Aydın, "Kastamonu Üniversitesi, dünya üniversitesi olma yolunda adımlarını attı" dedi.

Kastamonu Üniversitesi (KÜ) Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, "Kastamonu Üniversitesi, dünya üniversitesi olma yolunda adımlarını attı" dedi.

Rektör Aydın, KÜ Eğitim Fakültesi'nde düzenlediği basın toplantısında, yurt dışından KÜ'yü tercih eden öğrencilerin sayısının 350'ye ulaştığını söyledi.

Bu öğrencilerin 28 ayrı ülkeden olduğunu belirten Aydın, "KÜ, dünya üniversitesi olma yolunda adımlarını attı. Değişik dilden, değişik renkten insanları KÜ olarak okutacağız" diye konuştu.

Aydın, 2012-2013 akademik yılının 17 Eylül'de başlayacağını aktararak, Lisans Yerleştirme Sınavı'nda (LYS) ilk bine girerek, KÜ'yü tercih eden Selin Ekinci ve Sinan Demir'in kayıtlarını yaptıklarını söyledi.

Bu iki öğrencinin daha önce taahhüt ettikleri gibi, eğitim öğretim başlayınca burs almaya başlayacaklarını dile getiren Aydın, "Derece yapmış gençlerimizin bizim üniversitemizi tercih etmesi, üniversitemizin artık kendini göstermiş olduğunun kanıtıdır" dedi.

Aydın, Ekinci ve Demir'den bilim adamı adayı olmalarını beklediklerini ve istediklerini kaydetti.

Muhabir: Esra Karamuk/Sinan Özmüş

Yayıncı: A. Fatih Tekcan - KASTAMONU

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Kü Rektörü Prof. Dr. Aydın Açıklaması - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Sorulara yanıt veremeyince yayını terk eden Şevval Şahin'e ünlü isimlerden destek geldi Son dakika: Azerbaycan ve Ermenistan, insani ateşkes konusunda anlaştı Fransa'nın beklediği destek Yunanistan'dan geldi: Erdoğan'ın Macron'a yönelik sözleri kabul edilemez Burak Yılmaz'ın golü yetmedi, Lille Nice ile berabere kaldı Aşk iddialarını yalanlayan Barış Murat Yağcı, Nisa Bölükbaşı ile birlikte ev kiraladı Cristiano Ronaldo'nun üçüncü koronavirüs testi de pozitif sonuçlandı 20 yaşındaki genç, yarı çıplak halde park halindeki aracın üstüne düştü Meteoroloji'den 4 il için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı