Küçük Ayakkabı Boyacısı Çocuğun Yüzünü Togem Güldürdü - Son Dakika

Küçük Ayakkabı Boyacısı Çocuğun Yüzünü Togem Güldürdü

17.02.2012 18:40
Küçük Ayakkabı Boyacısı Çocuğun Yüzünü Togem Güldürdü, System.String[]

(13), Toplumsal Gelişim Merkezi (TOGEM) yardım elini uzattı.

Adıyaman şehir merkezinde yoğun bir şekilde yağışı süren karlı havada ayakkabı boyacılığı yapmaya çalışan Mehmet Çelik'e

(13), Toplumsal Gelişim Merkezi (TOGEM) yardım elini uzattı.

TOGEM merkezine getirilerek ısınması sağlanan küçük çocuğa, kaban, pantolon, kazak, gömlek ve mont yardımında bulundu.

TOGEM Koordinatörü Sümeyye Şafak, sokakta çalışan çok sayıda çocuk olduğuna dikkat çekerek, bu çocuklara hayırsever vatandaşların yardım ellerini uzatması gerektiğini söyledi. Şafak, şunları kaydetti:

"TOGEM olarak Adıyaman ve ilçelerinde bulunan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardım elimizi uzatmak için büyük bir çaba içerisindeyiz. Bugün yine hayırsever bir vatandaşımız tarafından adeta donmak üzereyken bulunan ve merkezimize getirilen Mehmet Çelik'e OGEM olarak giysi yardımında bulunduk. Küçük çocuğumuzun yüzünün gülmesi bizleri duygulandırdı. Biz elbette ki yardımlar konusunda yeterli olamadığımız anlar olmakta. Bu doğrultuda hayırsever vatandaşlarımızın da katkılarını merkezimize sunmaları durumunda, yardım elimizi daha ileriye uzatarak, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yaralarına derman olabiliriz."

Uzun süreden beri ayakkabı boyacılığı yaparak aile bütçesine katkıda bulunmaya çalıştığını belirten Mehmet Çelik, 8 nüfuslu bir ailesi olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

"Babam hasta haliyle gündelik işlerde çalışarak evimizin geçimine katkı sağlamaya çalışıyor. Annem evhanımı. Oturduğumuz ev ise çok soğuk. Ben okuldan fırsat bulduğum sürece ayakkabı boyacılığı yaparak aile bütçemize katkıda bulunmaya çalışıyorum. Kar yağışı nedeniyle okulların bir günlük tatil olunca ayakkabı boyamaya çıktım. Kar yağışı nedeniyle çok üşümeye başlamıştım. Sağolsun bir ağabey beni fark etti ve TOGEM'e getirdi. Beni sıcak tutacak giysilerim oldu. Çok mutlu oldum. Kendilerine sürekli dua edeceğim."

- ADIYAMAN

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Küçük Ayakkabı Boyacısı Çocuğun Yüzünü Togem Güldürdü - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Koronavirüsü hafif geçirenler dikkat! Hastalığın bıraktığı hasar sanılandan daha büyük Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı Polis memuru, komşusunu 5 kurşunla öldürdü Akılalmaz olay! Horoz dövüşü baskınına giden polis, horoz tarafından öldürüldü Kaza yapan sürücüden hız sorusuna pişkin yanıt: 500 kilometre hızla geliyordum Erdoğan'dan Bahçeli'nin başlattığı askıda ekmek kampanyasına ilginç yorum: Ya böyle bir şey var mı Türkiye'de Merkez Bankası Başkanı, "Dolardaki yükselişi öngörebiliyor muydunuz?" sorusuna böyle yanıt verdi