Küçük Başbakan'a Büyük Karşılama - Son Dakika

Küçük Başbakan'a Büyük Karşılama

25.04.2013 07:09
Küçük Başbakan'a Büyük Karşılama

23 Nisan'da Başbakanlık koltuğuna oturduğunda ağlayarak herkesi duygulandıran Nermin İrem'i arkadaşlar Mersin'de tezahüratlarla karşıladı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın koltuğuna oturduğunda ağlayarak Türkiye'nin gündemine oturan Mersinli Nermin İrem Kocakalay, otogarda arkadaşları tarafından 'Hoşgeldin Başbakan' tezahüratıyla karşılandı.

23 Nisan kutlamaları kapsamında Ankara'ya giden ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın koltuğuna oturan Nermin İrem Kocakalay ile Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın koltuğuna oturan İlker Harman'ın da aralarında bulunduğu 12 öğrenci ile öğretmenleri, akşam saatlerinde Mersin'e döndü. Mersin Otogarı'nda başta Nermin'in annesi Meltem Uyar olmak üzere İleri Ortaokulu Müdürü Ömer Kurtuluş Okat, Okul Aile Birliği üyeleri, Nermin'in sınıf arkadaşları ve çocukların aileleri tarafından çiçeklerle karşılanan öğrenciler büyük sevinç yaşadı. Özellikle Nermin'in sınıf arkadaşlarının 'Hoşgeldin Başbakan' şeklinde tezahürat yaparak, Nermin'i alkışlarla karşılamaları dikkat çekti.

Otobüsten inişinde annesine ve dedesine sarılan 5'inci sınıf öğrencisi Nermin İrem Kocakalay, duygularını ve yaşadıklarını gazetecilere anlattı. Başbakan Erdoğan'ın koltuğuna oturduğunda ilk başta çok heyecanlandığını belirten Nermin, "O yüzden biraz duygulandım. Ağlamam o yüzdendi" dedi.

Başbakan Erdoğan'ın, 'Böyle bir rüya gördün mü?' diye sorduğunu aktaran Nermin, "Ben de 'evet' dedim. Beğendiğini söyledi" diye konuştu.

Telefonla görüştüğü annesinin, 'Sen ağlasan da ağlamasan da yine çok güzel görünüyorsun' diyerek destek olduğunu ifade eden Nermin, o koltuğa oturduktan sonra artık hedefinin kesinlikle başbakan olmak olduğunu söyledi. Nermin, "İleride kesinlikle o koltuğa oturmayı düşünüyorum, söz verdim. Hedefim başbakan olmak. Önceki hedefim Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde çalışmaktı. Şimdi başbakan olmayı düşünüyorum" dedi. İleri Ortaokulu'nda İngilizce öğretmeni olan ve kızı Nermin'in de derslerine giren anne Meltem Uyar ise, çok mutlu olduğunu dile getirdi. Çocukların Ankara'ya çok güzel hazırlanarak, eğlenmek, gezmek, görmek için gittiklerini vurgulayan Uyar, Başbakan Erdoğan'ın koltuğuna oturduğunda kızını izlediğini söyledi. Uyar, kızının heyecanlanıp ağlamasıyla ilgili olarak ise, "Gördüğüm zaman ben de üzüldüm ama 5'inci sınıf öğrencisinin duygularıydı onlar. Saf, temiz duygularıydı. Güzel kurtardı, sonuna kadar da savaştı, bitirdi konuşmasını. Önemli olan o. Ben mutluyum, böyle bir şeyi yaşadığı için kendisiyle de gurur duyuyorum, ama her şeyden önce derslerine devam edecek, başarılı olacak, başarı şart. Eğitimi çok önemli" dedi.

Anlattığı rüyanın Nermin'in düşünceleri olduğunu, teyzesiyle birlikte bu düşüncelerini rüya olarak anlatmaya karar verdiklerini kaydeden Uyar, tam onun yaşına uygun güzel bir şeyin ortaya çıktığını dile getirdi. Uyar, kızı Nermin'in başbakan olma hedefini ise, "Çalışması, eğitimine çok önem vermesi gerekiyor. Çalışacak, başarılı bir öğrenci olacak, vatana, millete hayırlı bir evlat olacak. Onu istiyoruz" sözleriyle değerlendirdi. - Mersin

Kaynak: DHA
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanlıurfa Gençlik Buluşması'nda konuştu: (1) Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanlıurfa Gençlik Buluşması'nda konuştu: (1) Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Şanlıurfa İl Danışması Meclisi Toplantısı'nda konuştu: (3) Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Şanlıurfa İl Danışması Meclisi Toplantısı'nda konuştu: (3) Erdoğan: Güvenlik şeridini tamamlayacağız, terör koridoruna izin vermeyeceğiz (2) Erdoğan: Güvenlik şeridini tamamlayacağız, terör koridoruna izin vermeyeceğiz (2)

Son Dakika Güncel Küçük Başbakan'a Büyük Karşılama - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement