Küçük İrem, Milyonda Bir Görülen Hastalıktan 1 Günde Kurtuldu - Son Dakika

Küçük İrem, Milyonda Bir Görülen Hastalıktan 1 Günde Kurtuldu

19.01.2012 11:57
Küçük İrem, Milyonda Bir Görülen Hastalıktan 1 Günde Kurtuldu, System.String[]

Kilo alamama ve kalbinde üfürüm duyulması şikayetiyle hastaneye getirilen 1,5 yaşındeki çocuk milyonda bir görülen kan dolaşımını bozan fazla damar teşhisi konuldu.

Kilo alamama ve kalbinde üfürüm duyulması şikayetiyle hastaneye getirilen 1,5 yaşındeki çocuk milyonda bir görülen kan dolaşımını bozan fazla damar teşhisi konuldu. Çocuk, kapalı ameliyatla 1 günde sağlığına kavuştu.

20 aylık İrem Üzmez'i ailesi, kilo alama ve yaşıtlarına göre gelişiminin daha yavaş olması nedeniyle Özel Bahar Hastanesi'nde Çocuk Kardiyolojisi kliniğine getirdi. İrem'de kan dolaşımını bozan fazla damarın varlığı tespit edildi. Yapılan işlemin ardından fazla olan damara, Angio eşliğinde vasküler plug (damar tıkayıcı) ile tıkatılıp kan dolaşımı normal hale getirildi. Çocuk Kardiyolojisi Uzmanı Doç. Dr. Mustafa Kösecik İrem'in rahatsızlığının aslında kan dolaşımını bozan fazladan damarın neden olduğunu ailesine ilettiklerini kaydetti. Kösecik, "Açık ameliyat risk çok yüksek olduğundan dolayı kasık bölgesinde özel aletler ile girilerek fazla olan damarı Vascüler Plug dediğimiz özel bir damar tıkayıcı malzeme ile tıkatıp kan dolaşımını normal hale getirdik. Bu yöntemin ayrıca en önemli avantajı hastayı ertesi gün taburcu edebilmemizdir." dedi.

Özel Bahar Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ömer Kurt ise şunları kaydetti: "Çocuk Kardiyolojisi ve Multislice BT Angio sadece Bursa'da değil Güney Marmara'da ciddi bir şekilde eksikliği hissedilmektedir. Özel Bahar Hastanesi olarak, insana ve teknolojiye yaptığımız yatırımların sonuçları bu küçük bebeğimiz İrem'in sağlığına kavuşması kadar güzel oluyor."

Küçük İrem, Milyonda Bir Görülen Hastalıktan 1 Günde Kurtuldu
Küçük İrem, Milyonda Bir Görülen Hastalıktan 1 Günde Kurtuldu

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Küçük İrem, Milyonda Bir Görülen Hastalıktan 1 Günde Kurtuldu - Son Dakika


Son Dakika

Adidas, koronavirüs döneminde değer kaybı yaşayan Reebok'ı satacak 5 yaşındaki çocuğun boğazından canlı solucan çıkarıldı! Bir yıldır midesinde yaşıyormuş 150 kişiyi koronaya kurban veren kentimizde tedbirlere uyulmaması korkutuyor Kızı Şeyma'yı öldüren babaya, ağırlaştırılmış müebbet Silahla çatışırken 1 kişiyi ağır yaralamıştı! Polis nefes kesen operasyonla yakaladı Ermenistan Savunma Bakanlığı yetkilisi: Azerbaycan ordusu bizden çok üstün, savaş tarihinde böyle bir durum yok Korkunç kaza! Tırın çarptığı yaya yaklaşık 60 metre sürüklendi, hayatını kaybetti Model Ansley Pocheco, evine girip ailesinin üzerine yürüyen iki soyguncuya ateş açtı