"Küçük Prens" Sanhede - Son Dakika

"Küçük Prens" Sanhede

19.10.2017 09:22

Fransız Yazar Antoine de Saint-Exupery'nin aynı adlı eserinden tiyatroya uyarlanan 'Küçük Prens' Türkiye'yi geziyor.

Gezegenlerde yolculuk yapan ve yolculuğu boyunca yeni karakterler tanıyan Küçük Prens'in hikayesini anlatan oyun, sezonu Gaziantep'te açtı.

Tiyatro Bozok tarafından 2016- 2017 tiyatro sezonunda 101 defa sahnelenen "Küçük Prens", Türkiye turnesinin ilk ayağı olan Antep'te, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı desteğiyle, 4 gün boyunca 12 oyun sahneledi. Oyun, 5 bin 414 kişi tarafından beğeniyle izlendi.

Çocukların olduğu kadar yetişkinlerin de büyük ilgi gösterdiği 'Küçük Prens' tiyatro oyununun koreografisini Gökhan Soykök yaparken, yönetmen koltuğunda Filiz Bozok yer alıyor. Gökhan Soykök, Noyan Uzer, Büşra Kübra Pişkin, Fatih Çelebi, Müge İrem Gemici ve Ramazan Demir'in rol aldığı oyun çocukların olduğu kadar yetişkinlerin de beğenisini alıyor.

"Küçük Prens" 8-9 Kasım Kırşehir, 14 Kasım Antakya, 15 Kasım Gaziantep, 16 Kasım Şanlıurfa, 18 Kasım Trump Kültür Merkezi, 17 Aralık Yalova ve 23 Aralık Caddebostan Kültür Merkezi'nde seyirciyle buluşmaya devam edecek.

 Küçük Prens Sanhede

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel 'Küçük Prens' Sanhede - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

ABD Başkanı Trump'ın resmi sitesi hacklendi: Dünya, başkan tarafından yayılan sahte haberlere doydu Ankara'da doğalgaz patlaması: 3 yaralı Hatay'da dün başlayan orman yangını sürüyor Türk bayrağını yola serdiler, araçlar üzerinden geçti! Tepki toplayan o görüntülere soruşturma Gözü dönen şahıs, önce ayrıldığı nişanlısı ve annesini sonra kendini öldürdü İnşaatta elleri ve ayakları bağlı kız çocuğu bulundu Ayrıldığı nişanlısı, Büşra ile annesini öldürdü Karşılıklı boykot uygulayan Türkiye ve Fransa'nın ekonomik ilişkileri ne boyutta? Dikkat çeken rakamlar