Son Dakika Haberleri: Küçük Ressamlar Anıtkabir'de"

Küçük Ressamlar Anıtkabir'de"

7 ay önce

- İngiliz ressam Pamphilon'un Anıtkabir'de tuvale Atatürk'ün "Bütün Ümidim Gençliktedir.

- İngiliz ressam Pamphilon'un  Anıtkabir'de tuvale  Atatürk'ün "Bütün Ümidim Gençliktedir." sözünü resmetmesiPamphilon'un konuşmasıKatılımcı çocukların tuvale el izlerini bırakması "Küçük ressamlar  Anıtkabir'de"-"Küçük Ressamlar  Anıtkabir'de" projesi ile üçüncü kez  Anıtkabir'e gelen İngiliz ressam Pamphilon,  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çocuklarla tuval başına geçtiKüçük Ressamlar  Anıtkabir'de" projesi ile 3'üncü kez  Anıtkabir'e gelen "İngiliz ressam Ned Pamphilon  23 Nisan nedeniyle bugün çocuklarla birlikte tuvalin başına geçti.

Anıtkabir'de bulunan kütüphane önünde resim yapan İngiliz ressam Pamphilon  Atatürk'ün "Bütün Ümidim Gençliktedir." sözünü tuvale taşıdı.

Pamphilon, AA muhabirine yaptığı açıklamada, proje kapsamında bu yıl üçüncü kez  23 Nisan'da  Anıtkabir'e gelerek çocuklarla birlikte resim yaptığını söyledi.

Gazi  Mustafa Kemal Atatürk'e duyduğu hayranlığı ile tanınan Pamphilon, "Soğuk ve yağışlı bir hava var sabahın erken saatlerinden beri buradayım,  Anıtkabir'de olmaktan son derece keyifliyim." diye konuştu.

Atatürk'ün "Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir" sözünü anımsatan Pamphilon, her yıl burada gerçekleştirdiği tüm aktivitelerde yoğun bir ilgi ve memnuniyetle karşılandığını dile getirdi.

Pamphilon bugünkü aktivite de çocuklarda bir arada olmaktan ve birlikte çalışmaktan keyif aldığını söyledi.
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Sırrı Bilinmeyen Balıklar! Bu Balıkları Yiyenin Başı Dertten Kurtulmuyor Lüks İçinde Yaşıyorlar! Hakan Şükür'ün Tesettürlü Eşi, ABD'de Başını Açtı
FETÖ Elebaşı Gülen, Açık Açık Söylemiş: Naim Süleymanoğlu'nu Hiç Sevmem