Küçükçekmece'de pedallar kuşlar için çevrildi - Son Dakika

Küçükçekmece'de pedallar kuşlar için çevrildi

11.10.2020 13:16

Küçükçekmece'de pedallar kuşlar için çevrildi Nesli tükenmekte olan kuşlar için yaptığı etkinliklerle farkındalık oluşturan Küçükçekmece Belediyesi, bu kez 100 bisikletçinin katılımıyla kuşlar için pedal çevirdi.

Küçükçekmece'de pedallar kuşlar için çevrildi

İSTANBUL - Nesli tükenmekte olan kuşlar için yaptığı etkinliklerle farkındalık oluşturan Küçükçekmece Belediyesi, bu kez 100 bisikletçinin katılımıyla kuşlar için pedal çevirdi.

Küçükçekmece Gölü'nde yaşayan nesli tükenmekte olan kuşlar için hazırlanan 'Küçükçekmece-Kuşların Evi' adlı kitabı vatandaşlarla buluşturan Küçükçekmece Belediyesi, bu kez farklı bir etkinliğe imza attı. Başkan Kemal Çebi ile Küçükçekmece Bisiklet ve Doğa Aktiviteleri Kulübü (KÜDAK)'a üye 100 bisikletçi, göl kenarında pedal çevirdi. Yaklaşık 2 kilometre süren bisiklet yolunu tamamlayan bisikletçiler, görevlilerce kendilerine hediye edilen t-shirt ve şapka ile karşılandı. Sevdikleriyle birlikte hafta sonu tatilinin tadını göl kenarında bisiklete binerek çıkaran bisikletlilere, 166 kuş türünün tanıtıldığı 'Küçükçekmece-Kuşların Evi' isimli kitap hediye edildi.

"Ülkemizdeki kuşların yüzde 11'i Küçükçekmece Gölü'nde"

Etkinlik hakkında açıklamalarda bulunan Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, "Küçükçekmece Gölü'nün öne çıkmayan, çıkartılamayan bir özelliği var; ülkemizdeki kuşların yüzde 11'i Küçükçekmece Gölü'nde. İstanbul'da da yüzde 40'ın üzerinde kuş çeşidi Küçükçekmece'de yaşıyor. Bunun farkında değiliz. Yani 166 çeşit kuş, Küçükçekmece Gölü'nde, burada yaşıyor ve burayı göç yolunu kullanıyor. Biz de bunun bir kitabını hazırladık" ifadelerini kullandı.

"Amacımız kuşlara dikkat çekmek"

Farkındalık oluşturma istediklerini söyleyen başkan Çebi, "Bugün de bisiklet kullanarak dikkat çekmek istiyoruz. Amacımız budur. Küçükçekmece Gölü'ne, buradaki kuşlara dikkat çekmek istiyoruz. Bunların korunması, nesillerinin kurtarılması açısından. Arkadaşlarımızla beraber kuşlar için pedal çevireceğiz. Yaklaşık 1,5-2 kilometre pedal çevireceğiz. Çünkü bunların yaşatılması gerekiyor. Onun için bugün buradayız" dedi.

"Sık sık organize edilirse mutlu oluruz"

Etkinliğe ailesi ile birlikte katılan Eymen Coşan, bisiklet sürmekten mutlu olduğunu söyledi. Annesi Fatma Coşan ise, "Çok güzeldi. Çok memnun kaldık. Göl kenarından gayet nezih bir şekilde geldik, oğlum kızım ve eşim ile. Program çok güzeldi. Sık sık organize edilirse mutlu oluruz tabi ki" şeklinde konuştu.

Küçükçekmece'de pedallar kuşlar için çevrildi
Küçükçekmece'de pedallar kuşlar için çevrildi
Küçükçekmece'de pedallar kuşlar için çevrildi
Küçükçekmece'de pedallar kuşlar için çevrildi
Küçükçekmece'de pedallar kuşlar için çevrildi

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Küçükçekmece'de pedallar kuşlar için çevrildi - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Etiyopya ve Fas sonrası Afrika'nın devi Nijerya da Türk İHA ve SİHA'larına talip oldu 07:18 Etiyopya ve Fas sonrası Afrika'nın devi Nijerya da Türk İHA ve SİHA'larına talip oldu Fenerbahçe'nin taraftara çağrısı yanıt buldu! Sabiha Gökçen Havalimanı'nda tarihi gece 00:27 Fenerbahçe'nin taraftara çağrısı yanıt buldu! Sabiha Gökçen Havalimanı'nda tarihi gece Demet Akalın'ın eşi Okan Kurt'tan kavgaya dair ilk açıklama: Beni tehdit eden kişi Cumhurbaşkanı'nın berberiymiş 23:32 Demet Akalın'ın eşi Okan Kurt'tan kavgaya dair ilk açıklama: Beni tehdit eden kişi Cumhurbaşkanı'nın berberiymiş
Fenerbahçe'de bıçak kemiğe dayandı! Başkan Ali Koç camiaya ayaklanma çağrısı yaptı 22:29 Fenerbahçe'de bıçak kemiğe dayandı! Başkan Ali Koç camiaya ayaklanma çağrısı yaptı Demet Akalın eşi Okan Kurt için sosyal medyadan yardım istedi: Nerede bu polisler? 22:05 Demet Akalın eşi Okan Kurt için sosyal medyadan yardım istedi: Nerede bu polisler? Okan Bayülgen'den Mehmet Ali Erbil'in taciz mesajı için olay yorum! Sonra hemen düzeltti 20:22 Okan Bayülgen'den Mehmet Ali Erbil'in taciz mesajı için olay yorum! Sonra hemen düzeltti
Kazada ölen kızının başından ayrılmayan baba, yürek parçaladı 18:04 Kazada ölen kızının başından ayrılmayan baba, yürek parçaladı Bilim Kurulu Üyesi Mustafa Necmi İlhan'a 15 gün meslekten men cezası verildi 17:23 Bilim Kurulu Üyesi Mustafa Necmi İlhan'a 15 gün meslekten men cezası verildi
Advertisement