Son Dakika Haberleri: Küçükçekmeceliler 19 Mayıs'ı Uniçek'le Kutladı

Küçükçekmeceliler 19 Mayıs'ı Uniçek'le Kutladı

6 yıl önce

Küçükçekmece Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı düzenlediği 2.UNİÇEK Su Sporları Festivali ile kutladı.

Küçükçekmeceliler 19 Mayıs'ı Uniçek'le Kutladı, System.String[]
Küçükçekmece Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı düzenlediği 2. UNİÇEK Su Sporları Festivali ile kutladı.

Küçükçekmece Göl Kenarı'nda Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu, Türkiye Kano Federasyonu ve Türkiye Kürek Federasyonu işbirliği ile düzenlenen festivale, Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay ve Başkan Yardımcıları başta olmak üzere, Türkiye Kürek Federasyonu Başkanı İlhami İşseven, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Tahıllıoğlu ve Genel Sekreteri Erdoğan Çelebi katıldı.

'KÜÇÜKÇEKMECE GÖLÜ 2020'DE SU SPORLARI MERKEZİ OLACAK'

Yaptığı açılış konuşmasında, 'Sporda kaybeden yoktur, spor yapan kazanır' düşüncesinden hareketle sportif faaliyetlere devam ettiklerinin altını çizen Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, "Küçükçekmece su sporlarıyla ilgili farklı bir noktaya gelecek. 2020 olimpiyatlarında Küçükçekmece Gölü'nün su sporlarının bir parçası olması için alt yapı çalışmalarımızı sürdürüyoruz.1-2 ay içinde kirli su girişi bitecek. Daha sonraki yıllarda da temiz ve yüzülebilir standartlara gelecek. İstiyoruz ki spor bir yaşam biçimi olsun. Tüm sporcularımızı tebrik ediyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

'BAŞKAN YENİAY SAYESİNDE YARIŞLAR TEKRAR DÜZENLENİYOR'

Türkiye Kürek Federasyonu Başkanı İlhami İşseven de böyle bir organizasyonda bulunmaktan duyduğu mutluluğu ifade ettiği konuşmasında, "1960'lı yıllarda yapılmış olan kürek müsabakaları çevre kirliliğinden dolayı sona ermişti. Ancak şimdilerde Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay'ın başarılı çalışmalarıyla tekrar burada bu yarışlar düzenleniyor. Başkan Yeniay'a çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Tüm kulüpleri de tebrik ediyorum" dedi.

İKİ GÜN BOYUNCA KIYASIYA MÜCADELE

İki gün devam eden festivalin ilk gününde Türkiye Kürek Federasyonu Büyükler Bahar Kupası ile Üniversiteler arası Türkiye Kürek Şampiyonası Kürek Yarışları gerçekleştirildi. Eğlence ve kıyasıya mücadelenin yaşandığı yarışlarda dereceye giren sporculara, çeyrek altın ve madalyaları; kulüp yöneticilerine ise kupaları Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay ve Türkiye Kürek Federasyonu Başkanı İlhami İşseven tarafından verildi. Ayrıca, Başkan Yeniay ve Kürek Federasyonu Başkanı İlhami İşseven birbirlerine günün anısına teşekkür plaketi takdim etti.

Festivalin ikinci gününde ise, Üniversiteler Arası Türkiye Dragon Boat Şampiyonası ile Küçükçekmece Belediyesi Open Dragon Boat Yarışları yapıldı. Kıyasıya bir mücadelenin yaşandığı yarışların sonunda da Küçükçekmece Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin İpek, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Tahıllıoğlu ve Genel Sekreteri Erdoğan Çelebi tarafından dereceye giren takımlara madalyaları ve kupaları verildi.

OYUN PARKI VE SU SPORLARI GÖSTERİLERİYLE EĞLENDİLER

Bu kapsamda düzenlenen yarışlar sonucunda, Küçükçekmece Belediye Başkanlığı Kupası Kürek Yarışları sonunda ilk üç'e giren takımlar 1. Galatasaray, 2. ODTÜ, 3. Gebze İleri teknoloji Enstitüsü oldu. Üniversiteler Türkiye Şampiyonası Kürek Yarışları'nda ise Erkekler kategorisinde Marmara Üniversitesi 1., ODTÜ 2., Sakarya Üniversitesi 3. olurken, Bayanlarda yine Marmara Üniversitesi 1., Koç Üniversitesi 2.,Gebze Yüksek Teknoloji

Enstitüsü 3. oldu.

Üniversiteler Arası Dragon Boat Şampiyonası 200 Metre Erkekler Kategorisi'nde ise İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) 1., Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü 2., Marmara Üniversitesi (MÜ) 3. olmaya hak kazanırken, Karma Kategorisinde İTÜ 1., Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü 2., Marmara Üniversitesi 3. ve Bayanlar kategorisinde de yine Marmara Üniversitesi birinci oldu. Küçükçekmece Belediyesi Open Dragon Boat Yarışları'nda ise Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü birinci olurken, 2. Türkiye BESYO ve 3. İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi oldu.

Çok sayıda vatandaşın da izleyici olarak katıldığı su sporları festivalinde düzenlenen wakeboard, su kayağı, jet ski ve paramotor gösterileri Küçükçekmeceliler tarafından ilgiyle izlenirken, çocuklar da göl kenarında Küçükçekmece Belediyesi tarafından Tırmanma Duvarı, Trambolin ve Rodeo oyunlarının yer aldığı oyun parkında eğlenceli dakikalar geçirdi. - İSTANBULKomşuları Tarafından Şikayet Edilen Zanlı, Evine Gelen Polis Memurunu Bıçakladı Oyuncu Melisa Aslı Pamuk'un Adnan Oktar'ın Programına Konuk Olduğu Video Sosyal Medyayı Salladı Türkiye'nin Gündemine Oturan Taksici Hakkında Karar Verildi