Son Dakika Haberleri: Kudüs Direnişinin Sembol İsmi Cuneydi, Türkiye'ye Geldi: Allah Erdoğan'dan Razı Olsun

Kudüs Direnişinin Sembol İsmi Cuneydi, Türkiye'ye Geldi: Allah Erdoğan'dan Razı Olsun

2 yıl önce

Kudüs direnişi sırasında İsrail askerleri tarafından gözleri bağlanarak gözaltına alınan ve serbest kalınca Türkiye'ye gelen 16 yaşındaki Cuneydi, ''Allah Erdoğan'dan razı olsun'' dedi.

Kudüs direnişinin sembol ismi 16 yaşındaki Cuneydi, Esenler Belediyesi'nin düzenlediği 3 günlük etkinlik kapsamında, İstanbul'a geldi.

İSRAİL ASKERLERİNİN ARASINDAKİ POZU DİKKAT ÇEKMİŞTİ

İşgal altındaki Batı Şeria'da yer alan El Halil şehrinde "gözleri bağlanarak" çok sayıda İsrail askeri tarafından gözaltına alındığı fotoğrafla büyük yankı uyandıran Filistinli Fevzi el-Cuneydi bugün Türkiye'ye geldi. Sabah erken saatlerde THY uçağıyla Amman'dan babası Muhammed el-Cuneydi ile gelen Kudüs direnişinin sembol ismi Cuneydi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilecek.

''İSRAİL BENİ TUTUKLADIĞINDA HAPSE GÖTÜRDÜ''

Bugün Amman üzerinden İstanbul'a gelen Cuneydi, gözaltı sürecinde Türkiye'de kendisi için yapılanları göremediğine dikkati çekerek, "İsrail beni tutukladığında hapse götürdü. Hapisteyken hiçbir şey göremedik. Bütün elektronik cihazları, telefon ve televizyonları yasakladılar. Oradayken hiçbir şey göremedim. Sadece bir televizyon vardı ve sadece belirli kanallar vardı. O kanallardan hiçbir şeyi takip edemedik. İsrail, bu davranışları bilerek yaptı. Meşhur fotoğrafımı hapishaneden çıktıktan sonra görebildim" dedi.

''RECAP TAYYİP ERDOĞAN YANIMDA DURDUĞU İÇİN MUTLUYUM''

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında durduğu için mutlu olduğunu söyleyen Cuneydi, "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın yanımda durduğunu gördüm, öğrendim. Hatta röportaj ile bazı programlarını takip ettim. Açıkçası çok mutlu oldum. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Biz, Recep Tayyip Erdoğan'ı çok seviyoruz. Allah ondan razı olsun. Türk halkını da çok seviyoruz. Türk halkına, Filistin davasında yanında yer aldığı için ayrıca teşekkür ediyoruz."

Ailesinin de Erdoğan'ı çok sevdiğini vurgulayan Cuneydi, "Onunla ve sayın Başbakanımızla görüşebileceğim için ayrıca çok mutluyum, gururluyum. Onlarla görüşmeyi heyecanla bekliyorum" ifadelerini kullandı.

"KOLUM HALA ACIYOR"

Tedavi sürecinin hala devam ettiğini söyleyen Fevzi el-Cuneydi, "İsrail askerleri beni dövdü, silahlarıyla omzuma vurdular. İnşallah, yakında zamanda iyileşirim. Kolum ve omzum hala acıyor.

Birçok ameliyat olacağım" şeklinde konuştu.
Yeniden Aday Gösterilmeyen AK Partili Belediye Başkanı Gözyaşlarıyla İstifa Etti İran Resmi Haber Ajansı, Suriye'de Gerçekleşen Patlamanın Faili Olarak Necati Şaşmaz'ın Fotoğrafını Paylaştı

FETÖ'cü Enes Kanter'den Küstah Sözler: Haftada 2 Gün Gülen'i Ziyaret Ediyorum