Kullanım miktarı aynı gelen faturalar farklı! İstanbul'da 18, Bursa'da 50 liralık borç çıkardılar - Son Dakika

Kullanım miktarı aynı gelen faturalar farklı! İstanbul'da 18, Bursa'da 50 liralık borç çıkardılar

İstanbul ve Bursa'da kesilen su faturalarının arasındaki fiyat farkı dikkat çekti. Her iki faturada da kullanım miktarı 4 metreküp olmasına rağmen İstanbul'da 18 lira olarak gelen su faturası Bursa'da ise 50,50 liraya çıktı.

İYİ Partili Levent Özzeren, sosyal medyadan dikkat çeken bir paylaşım yaptı. İstanbul ve Bursa'da 4 metreküp kullanımı olan su faturalarını karşılaştıran Özzeren, aradaki farka dikkat çekti.

ARADAKİ FARK 35 LİRA

İstanbul'da 18 lira gelen fatura, kullanım miktarı aynı olmasına rağmen Bursa'da 50,50 lira geldi. Bursa'daki faturada su bedeli 15,44 lira, İstanbul'da ise 15,05 lira oldu.

BURSA'DA 35 LİRALIK EK BEDEL

Ancak Bursa'da atık su bedeli, bakım bedeli, ÇTV bedeli, katı atık toplama bedeli ve KDV adı altında 35 liralık ek bedel çıkarıldı.

"KATI ATIK TOPLAMA BEDELİ İLÇE BELEDİYELERİNE AKTARILIYOR"

Öte yandan Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Söz konusu faturada en yüksek kalemi 21 TL ile katı atık toplama bedeli oluştururken, 2872 Sayılı Çevre Kanunu gereği su faturaları ile toplanan bu bedel BUSKİ ya da Büyükşehir Belediyesi'nin kasasına değil doğrudan ilçe belediyelerine aktarılmaktadır. 30 Büyükşehir Belediyesi içerisinde uygulanan su fiyat tarifeleri arasında 2020 Ağustos ayı kıyaslamalarında Bursa, 13'üncü sırada yer almaktadır."

Söz konusu faturaların görüntüleri;

Kullanım miktarı aynı olmasına rağmen İstanbul'da 18 lira olan su faturası Bursa'da 50,50 lira
Kullanım miktarı aynı olmasına rağmen İstanbul'da 18 lira olan su faturası Bursa'da 50,50 lira
Kullanım miktarı aynı gelen faturalar farklı! İstanbul'da 18, Bursa'da 50 liralık borç çıkardılar

Haber Yayın Tarihi: 15.09.2020 15:58

Son Dakika Ekonomi Kullanım miktarı aynı gelen faturalar farklı! İstanbul'da 18, Bursa'da 50 liralık borç çıkardılar - Son Dakika Ekonomi

YORUMLAR (61)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Anayasa Mahkemesi Başkanı, İçişleri Bakanı'nın meydan okumasına Mevlana'dan alıntı yaparak cevap verdi Maske denetiminde kimliklerini vermek istemeyen 2 şüpheli polislerle arbede yaşadı İçişleri Bakanı Soylu'dan kira tepkisi: Hadi gitsin de bir polisimiz Bodrum'da kiralık ev bulsun Yakışıklı oyuncu Onur Seyit Yaran, arkadaşının silahlı saldırısına uğradı Mansur Yavaş, yaptığı köprü ve alt geçidin maliyetini astığı pankartlarla Başkentlilere duyurdu Aleyna Çakır'ın ölümündeki baş şüpheli Ümitcan Uygun neden tutuklanmadı? Çakır ailesinin avukatı her şeyi açıkladı Yılanların çiftleşme dansını çekmek isterken neye uğradıklarını şaşırdılar Arpa yüklü kamyonda 37 bin 500 paket kaçak sigara bulundu