Kült Eser "Kürk Mantolu Madonna" İçin Koku Tasarımı - Son Dakika

Kült Eser "Kürk Mantolu Madonna" İçin Koku Tasarımı

27.02.2018 14:25
Kült Eser

Sabahattin Ali'nin, Türk edebiyat tarihinin en eskimeyen ve hala en çok satan romanlarından biri olan "Kürk Mantolu Madonna" tiyatro sahnesine taşındı.

Başrollerinde Menderes Samancılar, Tuba Ünsal, Alper Saldıran, Sercan Badur'un olduğu oyun, koku entegrasyonu yapılan ilk tiyatro oldu. Eskimeyen taptaze bir roman olan Kürk Mantolu Madonna'nın tiyatro oyunundaki karakterler ve mekanlar için, MG International Fragrance Company parfümörleri özel koku tasarladı.

Zorlu PSM'de sahnelenen oyunun gösterim tarihleri; 7- 8 Mart ve 18-19 Nisan...

TİYATRO ANLATIMI KOKUYLA TAMAMLANDI…

"Kürk Mantolu Madonna" koku entegrasyonu yapılan ilk tiyatro oyunu olma özelliği de taşıyor.

Sabahattin Ali'nin unutulmaz eseri Kürk Mantolu Madonna, Engin Alkan tarafından tiyatroya uyarlanıp yönetilirken başrollerinde Menderes Samancılar, Tuba Ünsal, Alper Saldıran, Sercan Badur yer alıyor. Oyunun müzikleri ise Sezen Aksu imzasını taşıyor. Oyun, yaşamın uçuculuğu, aşkın olanaksızlığı gibi temaları anlatırken, koku enstalasyonları ile bu duyguları izleyiciye daha derinden iletiyor. Oyun aynı zamanda "Kürk Mantolu Madonna" koku entegrasyonu yapılan ilk tiyatro oyunu olma özelliği de taşıyor.

KİMİ TUTKULAR REHBERİMİZ OLUR YAŞAM BOYUNCA, KİMİ KOKULAR DA TUTKUMUZ!

Oyundaki karakterler ve mekanlar için, MG International Fragrance Company parfümörleri tarafından tasarlanan kokular Maria Puder, Raif Efendi, Atlantis ve Botanik Bahçe isimlerini taşıyor.

MG International Fragrance Company Kurumsal İletişim Müdürü Duygu Beşbıçak, "Maria Puder için tasarlanan, safran ve amber gibi karakteristik içeriğe sahip tatlı baharatlı koku, nerede olursa olsun kokusu hissedilebilecek bir kadını temsil ediyor. Geleneksel, bizi biz yapan değerleri temsil eden Raif Efendi kokusu ise sabun. Duyguların en güçlüsü, aşkın kokusunu temsilen tasarlanan Botanik Bahçe kokusu bergamot, yasemin, gardenya ve gül içerikli. Atlantis kokusu ise, aromatik bileşenler ve amber içeriği ile bastırılmış sevme sevilme isteği ve cesaretin kokusunu temsil ediyor" yorumunda bulundu.

Uyarlayan ve Yöneten: Engin Alkan

Yapımcı: Tuba Ünsal - Nisan Ceren Göknel I To Be House of Production

Oyuncular: Menderes Samancılar, Tuba Ünsal, Alper Saldıran, Sercan Badur


Müzik: Sezen Aksu


Sahne ve Işık Tasarımı: Cem Yılmazer

Oyundaki Maria Puder otoportresinde ise önemli çağdaş ressamlardan Ahmet Güneştekin imzası yer alıyor.

Zorlu PSM'de tiyatro izleyicisi ile buluşan "Kürk Mantolu Madonna" İstanbul'dan sonra, diğer illeri gezmeye başlayacak. Oyun, hikayenin bir bölümünün geçtiği Almanya'da da sahnelenecek.

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Kült Eser 'Kürk Mantolu Madonna' İçin Koku Tasarımı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Almanya'da ormanda kemik bulunmasının ardından bir kişi yamyamlık şüphesiyle tutuklandı Ünlü şarkıcı Kutsi, rol aldığı dizideki çocuk oyuncunun annesi ile aşk yaşamaya başladı Bakan Koca, korona tedavisi gören sağlık çalışanının görüntüsünü paylaşıp vatandaşları uyardı Evlerin kapı ve duvarlarına işaret koyan provokatör, emniyetin titiz çalışmasıyla yakalandı "Ben polisim" diyerek ambulans şoförünü darbeden şahıs, emlakçı çıktı Macron, Afrikalıların Fransa'ya "sömürge" kızgınlığını Türkiye ve Rusya'ya bağladı Sağlık Bakanlığı'ndan koronavirüs temaslı kişilerle ilgili yeni karar "Bakkala gidiyorum" diye evden çıkan oyuncu Broselianda Hernandez'in cansız bedeni bulundu