"Kültür ve Sanat Hayatımızda Ebüzziya Ailesi" sergisi uzatıldı - Son Dakika

"Kültür ve Sanat Hayatımızda Ebüzziya Ailesi" sergisi uzatıldı

22.12.2020 12:25

Zeytinburnu Belediyesi tarafından açılan "Kültür ve Sanat Hayatımızda Ebüzziya Ailesi" sergisinin süresi uzatıldı.

Zeytinburnu Belediyesi tarafından açılan "Kültür ve Sanat Hayatımızda Ebüzziya Ailesi" sergisinin süresi uzatıldı.

Basın, yayın ve matbaa alanlarında pek çok yeniliği Ebüzziya ailesinin 150 yılı aşkın tarihçesi, Kazlıçeşme Sanat'ta 15 Şubat'a kadar izlenebilecek.

Ziyaretçiler, mektuplar, aile albümleri, soy ağacı, aile üyelerine ilişkin bilgiler ve aileye ait bazı özel eşyaları görme imkanı bulacak.

Sergide, Takvim-i Ebüzziya, Matbaa-i Ebüzziya, Ebüzziya Kartpostalları, Meclis-i Mebusan Seçim Mazbatası başta olmak üzere arşiv kayıtları da bulunuyor.

Ömer Faruk Şerifoğlu'nun küratörlüğünde yaklaşık bir aylık çalışmayla hazırlanan sergi, yakın kültür tarihine ışık tutuyor.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 'Kültür ve Sanat Hayatımızda Ebüzziya Ailesi' sergisi uzatıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Erdoğan'a dert yanan minibüsçüler söz aldı: Cumhurbaşkanımız sorunlarımızla ilgileneceğini söyledi Erdoğan'a dert yanan minibüsçüler söz aldı: Cumhurbaşkanımız sorunlarımızla ilgileneceğini söyledi Akıl almaz vahşet! Babaannesini kucaklayıp balkondan attı Akıl almaz vahşet! Babaannesini kucaklayıp balkondan attı İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu'ndan Feyzioğlu'na sert sözler: Bizi sırtımızdan hançerledi İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu'ndan Feyzioğlu'na sert sözler: Bizi sırtımızdan hançerledi Erdoğan'ın talimatıyla çiftçinin elinde kalan patates, soğan ve çeltik satın alınarak vatandaşa dağıtılacak Erdoğan'ın talimatıyla çiftçinin elinde kalan patates, soğan ve çeltik satın alınarak vatandaşa dağıtılacak Mehmetçik'e yeni üniforma! Üzerindeki renk ve desenler görev yaptıkları bölgelerin coğrafi yapısına göre tasarlandı Mehmetçik'e yeni üniforma! Üzerindeki renk ve desenler görev yaptıkları bölgelerin coğrafi yapısına göre tasarlandı Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un eğitim bakanını idam etti! İnfazın nedeni de olay kadar garip Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un eğitim bakanını idam etti! İnfazın nedeni de olay kadar garip Cilt kanserinden yüzünü kaybeden baba: Kızımı öpmeyi çok özledim Cilt kanserinden yüzünü kaybeden baba: Kızımı öpmeyi çok özledim "Benim oğlum Hira'dan daha zeki" diyen Cem Yılmaz'a Demet Akalın'dan yanıt: Ondan daha merhametli olduğum kesin