Kültür Ve Turizm Bakan Yrd. Abdurrahman Arıcı TUREDD'i Ziyaret Etti - Son Dakika

Kültür Ve Turizm Bakan Yrd. Abdurrahman Arıcı TUREDD'i Ziyaret Etti

Kültür Ve Turizm Bakan Yrd. Abdurrahman Arıcı TUREDD\'i Ziyaret Etti
Son Güncelleme: 19.01.2012 12:23

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, 18 Ocak tarihinde, Antalya'da katıldığı bir açılış sonrasında, Turist Rehberleri Dayanışma Derneği de ziyaret etti.

Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Halit Bozabalı tarafından ağırlanan Arıcı'ya, Derneğin plaketi ve Fahri Üyelik Belgesi takdim edildi.

Antalya'ya olan yeni yatırımların artacağını söyleyen Arıcı, bölgede en az 6-7 adet yeni golf alanının müjdesini verdi. Manavgat yöresine yönelik projelerin bulunduğunu da belirten Arıcı, bölgenin ihtiyacı olan kongre merkezlerinin oluşturulması gerektiğinin altını çizdi. Ve özellikle profesyonel turizm çalışanlarından destek beklediklerini belirtti. Bakanlık olarak her türlü alt yapı yatırımına da hazır olduklarını ekledi.

Halit Bozabalı ise Turizm Bakanlığı'nın enerjik, dinamik yapısından son derece memnun ve umutlu olduklarını dile getirdi. Antalya'nın her geçen gün çok daha fazla sayıda turist ağırladığını belirten Bozabalı; bölgeye gelen turistlerin altyapı eksikliği nedeniyle gezdikleri, dolaştıkları yerlerde para harcayamadıklarını, oysa ki yurt dışında turistin alana indiği andan itibaren, çeşitli pazarlama teknikleriyle tüketime yöneltildiğini dile getirdi.

Turist Rehberleri Meslek Yasası ile ilgili destek beklediklerini belirten Bozabalı, kendisinin, konuyla ilgili bazı meslek odalarının aksine yasayla ilgili bazı çekinceleri olduğunu ifade etti. Fransa Ulusal Meclisi'nde "Sözde Ermeni Soykırımının inkarının cezalandırılması" yasasının kabul edilmez olduğunu dile getiren Bozabalı, boykot söylemlerinin de yanlış olduğunu, bu karara yönelik mücadelenin entellektüel seviyede yapılması gerektiğini belitti.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Kültür Ve Turizm Bakan Yrd. Abdurrahman Arıcı TUREDD'i Ziyaret Etti - Son Dakika


Advertisement