Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, turizm hedeflerini değerlendirdi - Son Dakika

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, turizm hedeflerini değerlendirdi

27.04.2022 18:53

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Nevşehir'de ziyaretler gerçekleştirdi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Nevşehir'de ziyaretler gerçekleştirdi.

Çeşitli programlar kapsamında kente gelen Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, ilk olarak Kapadokya Alan Başkanlığında turizm sektörü temsilcileriyle bir araya geldi.

Basına kapalı gerçekleşen toplantıda, yapılacak yeni projelerle ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu.

Daha sonra Nevşehir Belediyesine geçen Ersoy, Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran ve yardımcıları tarafından karşılandı.

Savran, Nevşehir'in turizm çalışmaları ve kentte yapılan yatırımlarla ilgili Ersoy'a bilgi aktardı.

Ersoy, Damat İbrahim Paşa Külliyesi ve Kurşunlu Camisini gezerek yapılan restorasyon çalışmaları hakkında yetkililerden bilgi aldı.

AK Parti İl Başkanlığına da geçen Ersoy, Başkan Ali Kemikkıran ve partililerle bir araya geldi.

Ersoy'un ziyaretlerine Vali İnci Sezer Becel, AK Parti milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ile Yücel Menekşe ve protokol üyeleri de eşlik etti.

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy turizm hedeflerini değerlendirdi:

"Bu seneki hedefimizi koruduğumuzu özellikle belirtmek istiyorum. Sezon başında açıkladığımız 42 milyon turist, 35 milyar dolar gelir hedefimize sadığız"

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye'nin 2022 yılı turizm sezonu hedeflerine ulaşacağını belirtti.

Çeşitli programlara katılmak üzere Nevşehir'e gelen Bakan Ersoy, Derinkuyu ilçesinde katıldığı iftar programının ardından gazetecilere açıklamada bulundu.

Rusya- Ukrayna Savaşı'nın sona ermesi için Türkiye'nin büyük çaba gösterdiğini kaydeden Ersoy, Türkiye'nin yaşanan bu krizi en az hasarla atlatan ülke olacağını dile getirdi.

Bu tarz krizlerin geçmişte olduğunu, gelecekte de olacağını dile getiren Ersoy, Türkiye'nin 2019 yılından beri önlemler aldığını ve pazar çeşitliliğinin artırıldığını söyledi.

Turizm konusunda dünya genelinde tanıtımlara devam edildiğini, gelen taleplerin memnun edici olduğunu vurgulayan Ersoy, şöyle konuştu:

"140'tan fazla ülkede Türkiye çok yoğun tanıtım yapıyor. Rakiplerimizle kıyaslandığında dünyada en etkili tanıtım yapan ülkeyiz. Pazar çeşitlemesi konusunda yaptığımız bu çalışmaların meyvesini de topluyoruz. Başta Batı ülkeleri olmak üzere mevcut pazarlarımızdan, geçen seneyle kıyaslanmayacak oranda, hatta bazı noktalarda 2019 yılının da üstünde rezervasyon akışı var. Bu seneki hedefimizi koruduğumuzu özellikle belirtmek istiyorum. Sezon başında açıkladığımız 42 milyon turist, 35 milyar dolar gelir hedefimize sadığız. Kapadokya bölgesi Türkiye ortalamasında bir sayı elde edecek diye düşünüyorum. İlk veriler de o yönde gözüküyor. Bu krizden de en az hasarla çıkmayı başaran ülke Türkiye olacak. Biz bahanelere sığınmıyoruz. Hedeflerimize konsantreyiz, hedeflerimizi yıl sonunda turizm sektörü ile birlikte el ele vererek elde edeceğiz."

YORUMLAR
500
Bursa'da 92 yıllık tarihi bina çıkan yangın sonucu çöktü Bursa'da 92 yıllık tarihi bina çıkan yangın sonucu çöktü 40 bin kişi 500 milyon TL dolandırılmıştı! 'Deterjan Pazarı' soruşturmasında 2 şüpheli tutuklandı 40 bin kişi 500 milyon TL dolandırılmıştı! 'Deterjan Pazarı' soruşturmasında 2 şüpheli tutuklandı ABD ile krize neden olmuştu! Çin, Tayvan Boğazı'nda tekrar tatbikata başladı ABD ile krize neden olmuştu! Çin, Tayvan Boğazı'nda tekrar tatbikata başladı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, turizm hedeflerini değerlendirdi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement