Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı İlk Resmi Programını Üsküdar'da Gerçekleştirdi - Son Dakika

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı İlk Resmi Programını Üsküdar'da Gerçekleştirdi

28.05.2016 13:36
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı İlk Resmi Programını Üsküdar'da Gerçekleştirdi

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı yeni bakanlığı döneminde ilk resmi programını 2. Üsküdar Kitap Fuarı'nın açılışına katılarak gerçekleştirdi.

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı yeni bakanlığı döneminde ilk resmi programını 2. Üsküdar Kitap Fuarı'nın açılışına katılarak gerçekleştirdi. Açılış öncesi yaptığı konuşmada, konuşma metnine bağlı kalmayacağını belirten Kültür Bakanı, geçen yıl birincisi düzenlenen kitap fuarının çok başarılı geçtiğini, yayınevlerinin bu yıl daha çok rağbet gösterdiğini bu nedene de Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'e teşekkürlerini ilettiğini söyledi.

"KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI OLARAK İLK RESMİ PROGRAMIM"

2. Üsküdar Kitap Fuarı'nın onur konuğu yazar Mehmet Niyazi Özdemir'in eserlerinin lise ve üniversiteli gençler arasında ilgi gördüğünü belirten Avcı, bu yıl da ilginin devam edeceğini umduğunu belirtti. Kültür ve Turizm Bakanı olarak ilk resmi programını bir kitap fuarında gerçekleştirdiği için mutlu olduğunu belirten Avcı, "Bol kitaplı günler diliyorum" sözleriyle konuşmasına son verdi.

200 YAYINEVİ, 100 YAZAR...

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen de kitap okumanın önemine değinerek, bu yıl ki kitap fuarında iki yüzü aşkın yayınevinin olduğunu ve yüzden fazla yazarın da burada okurlarıyla buluşacağını ifade etti.

YAZARLAR BAKANA KİTAP HEDİYE ETTİ

Konuşmaların ardından Kütür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı fuarın onur konuğu yazar Mehmet Niyazi Özdemir'e çiçek ve İstanbul Minyatürleri kitabını takdim etti. Daha sonra Bakan Avcı ve beraberindekiler kurdele keserek fuarın açılışını yaptı. Fuardaki stantları gezen Avcı'ya yazarlar kitaplarını hediye etti.

- İstanbul

Üsküdar'da arızalanan İETT otobüsünü vatandaşlar itti Üsküdar'da arızalanan İETT otobüsünü vatandaşlar itti İstanbul'da '6. Uluslararası 15 Temmuz Sempozyumu' düzenlendi İstanbul'da '6. Uluslararası 15 Temmuz Sempozyumu' düzenlendi Üsküdar'da istinat duvarı çöktü, 3 bina tahliye edildi Üsküdar'da istinat duvarı çöktü, 3 bina tahliye edildi
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı İlk Resmi Programını Üsküdar'da Gerçekleştirdi - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement