Kulüpler Birliği Vakfı'nın Yayın İhalesi Toplantısı Sona Erdi - Son Dakika

Kulüpler Birliği Vakfı'nın Yayın İhalesi Toplantısı Sona Erdi

14.11.2016 16:20
Kulüpler Birliği Vakfı'nın Yayın İhalesi Toplantısı Sona Erdi, System.String[]

KULÜPLER Birliği Vakfı, yayın ihalesi sürecinin nihai değerlendirmesi için bir araya geldi.

KULÜPLER Birliği Vakfı, yayın ihalesi sürecinin nihai değerlendirmesi için bir araya geldi.

Vakfın Maslak Ofisi'nde gerçekleştirilen toplantının ardından Kulüpler Birliği Vakfı Başkan Göksel Gümüşdağ açıklamalarda bulundu. 2014 yılı Ağustos ayından bu yana Kulüpler Birliği Vakfı gündeminin en önemli konusunun yayın ihalesi olduğunu dile getiren Gümüşdağ, "Kulüplerimizin geleceğinin, yeni dönem yayın ihalesi modelinin sağlıklı işlemesine ve futbolumuzun değerlerinin sürekli artmasına bağlı olduğunun bilinciyle, 2 yılı aşkın bir süredir devam eden çok titiz bir çalışmanın son aşamasına gelmiş bulunuyoruz" dedi.

"600-650 MİLYON DOLARLIK RAKAMLARA BİTECEĞİZ"

Yayın ihalesi konusunda ilk günden beri çeşitli rakamların konuşulduğunu söyleyen Göksel Gümüşdağ, "Gerek hedeflediğimiz rakam itibarıyla, gerekse kulüplerimizin böylesine kompleks bir konuda uzlaşma kabiliyeti hususunda oldukça olumsuz görüşler beyan edilmişti. 2010 yılında elde edilen rakamı bulmanın bile imkansız olduğu, kulüplerin uzlaşamayacakları söylendi ama gördük ki kulüplerimiz, bu sürecin başından sonuna kadar tam bir uyum ve uzlaşı içerisinde, tek vücut olarak hareket ettiler. Geçen sene Ocak ayında deklare ettiğimiz 600-650 milyon Dolarlık tahmini rakamlara çok yakın yerlerde biteceğine inandığımız bir ihale modeli oluşturduk" diye konuştu.

"ÇOK YAKIN ZAMANDA SONUÇLANACAK"

Yayın ihalesinin çok yakın zamanda sonuca kavuşacağını söyleyen Gümüşdağ, şöyle konuştu: "Göreceksiniz, yüz milyonlarca Dolarlık bir değer artışı ile Türk futbolu dev bir adım atmış olacak. Bu süreçte Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) katkılarını asla göz ardı edemeyiz. Özellikle 5 Haziran 2015'te imzaladığımız mutabakat zaptı ile kulüplerimize devrettikleri yüzde 8 komisyon payı ve sonrasında oluşturduğumuz yayın ihalesinin içinde yer almaları ve toplam ihale değerini arttırmaya yönelik çok değerli katkılarından dolayı onlara müteşekkiriz."

"DÜNYADAKİ BAŞARILI MODELLERİN HEPSİNİ İNCELEDİK"

Futbol ekonomisi ve yayıncılık uzmanlarından Peter Kenyon, Phil Lines ve Nic Coward'dan yayın ihalesi sürecinde danışmanlık hizmeti aldıklarını söyleyen Gümüşdağ, "Dünyadaki başarılı modellerin hepsini inceledik. Lig başkanlarıyla, yayın ihale komisyonlarıyla, medya kuruluşlarıyla kurduğumuz ilişkilerde bu danışmanlarımızın katkıları büyük olmuştur. Bu insanlar, Avrupa'nın en büyük liglerinin yayın haklarının pazarlanması konusunda marka olmuşlardır. Tamamen şeffaf, profesyonel, Türk futbolunun, kulüplerimizin, tüm futbol paydaşlarımızın çıkarlarını hakkaniyetli şekilde optimize eden bir çalışma süreci yönettiğimizin bir anlamda garantörleri" diye konuştu.

"BUGÜNE KADAR YAPILAN İHALELER ARASINDA EN İYİSİ OLACAK"

21 Kasım'daki ihalenin, bugüne kadar yapılan ihaleler arasında en iyisi olacağına inandıklarını ifade eden Göksel Gümüşdüğ, "Emeği geçen herkese minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Sizlere de bu yolculuk boyunca medyada verdiğiniz destek için ayrıca teşekkür ediyorum. Meseleyi enine boyuna ve dürüst bir şekilde kamuoyuna aktardınız ve böylece Türk futbolunun, dolayısıyla yayın ihalesinin değerini arttırmamıza katkıda bulundunuz. Hepimiz için hayırlı olması dileğiyle tüm kulüplerimiz ve Kulüpler Birliği Vakfı adına herkese saygılarımı sunuyorum" dedi. - İstanbul

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kulüpler Birliği Vakfı'nın Yayın İhalesi Toplantısı Sona Erdi - Son Dakika


Son Dakika

Fransa Dışişleri: Dağlık Karabağ'ın bağımsızlığını tanımıyoruz Moderna ve Pfizer'in geliştirdiği aşıların yan etkileri belli oldu Türk gemisine yapılan hukuk dışı baskınla ilgili düğmeye basıldı! Savaş gemileri sahaya iniyor Merve Boluğur'dan cesur paylaşım! Derin bacak ve göğüs dekoltesi olay oldu Ermenistan ordusunun savaş durumundaki içler acısı hali görüntülere yansıdı Buket Aydın ve Emir Sarıgül bu kez kaçamadı! Aşıklar spor yaparken görüntülendi İBB Başkanı İmamoğlu kendisini yuhalayan taksicilerin üzerine yürüdü Sıla'ya hakaret ettiği için yargılanan Davut Güloğlu'nun aldığı ceza belli oldu