Kulüpler Birliği Vakfı Toplantısı Sona Erdi - Son Dakika

Kulüpler Birliği Vakfı Toplantısı Sona Erdi

05.01.2012 18:04
Kulüpler Birliği Vakfı Toplantısı Sona Erdi, System.String[]

"58.KULÜPLER BİRLİĞİ VAKFI BAŞKANI DEMİRÖREN."KULÜPLER BİRLİĞİ'NDE FİKİR AYRILIKLARI OLDUĞUNU SÖYLENDİ ANCAK BAKIN HEPİMİZ BURADAYIZ.

"58. MADDE İÇERİĞİ OLAN, SUÇ, KABAHAT VE EYLEMLER ARASINDA ORANTISIZ CEZALARIN VARLIĞI VE DEĞİŞİKLİK YAPMANIN GEREKLİ OLDUĞUNU KABUL ETSEK DE,BU DEĞİŞİKLİKLERİN YAPILMA YETKİ VE SORUMLULUĞU AÇIK VE NET BİR ŞEKİLDE TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONUNDA OLDUĞUNU BİR KEZ DAHA HATIRLATIRIZ"

"DOLAYISIYLA TAMAMI İLE, BİZİM HİÇ BİR TALEBİMİZ OLMADAN DAVET EDİLEN GENEL KURUL TOPLANTISINA, KATILINMAMASI YÖNÜNDE GÖRÜŞ BİRLİĞİNE VARILMASINA RAĞMEN,TÜRK FUTBoluNDA HAKİM OLAN KAOSU DAHADA DERİNLEŞMEMSİ ADINA,BİRLİK OLARAK KATILMAYA KARAR VERDİĞİMİZİN BİLİNMESİNİ İSTERİZ"

"TFF'Yİ KARARLARI TEREDDÜTSÜZ BİR ŞEKİLDE ALMAYA DAVET EDİYORUZ"

KULÜPLER BİRLİĞİ VAKFI BAŞKANI DEMİRÖREN: "KULÜPLER BİRLİĞİ'NDE FİKİR AYRILIKLARI OLDUĞUNU SÖYLENDİ ANCAK BAKIN HEPİMİZ BURADAYIZ. AnkaraGÜCÜ BAŞKANININ KARARLARI KENDİSİNİ BAĞLAR. TÜRK FUTBolu KİMSENİN BEKLEMEDİĞİ BİR KAOSUN İÇİNDE, BİZLER DE ÇÖZMEK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ"

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Yıldırım Demirören, bugün gerçekleştirilen toplantı sonrası Süper Lig kulüplerinin başkanları eşliğinde basın mensuplarına bir açıklama yaptı.

Açıklama şu şekilde;

"Kulüpler Birliği Vakfı, Türk Futbolunun içinde bulunduğu durumdan endişe ve üzüntü duymaktadır. Türk futbolu ve tabii ki sporunun lokomotifi olan 18 Süper Lig Kulübünü temsil eden VAKIF, gelinen noktadaki sorumluluklarını kabul eder ve Türkiye'nin uluslararası sportif arenada hak ettiği yere gelmesi için tüm gücü ile çalışacağını beyan eder.

Kulüpler Birliği Vakfı, Türkiye Futbol Federasyonunun özerkliğini sonuna kadar destekler ve savunur. Federasyonunun temel görevinin, futbolumuzun yönetilmesi olduğu kadar, gelişmesi içinde çalışması gerektiğini bilir ve destekler.

Vakıf, Turk futbolunun geldiği ortamdan çıkması için gerekli her türlü proje ve stratejilere sonuna kadar destek vermek bir yana, hazırlanmasında da birinci dereceden sorumlu olduğunu kabul ve teyid eder.

Ulu Önder Atatürk ün, spor ile ilgili Sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısı söylemindeki ahlak kısmına bir kez daha vurgu yapmayı da öncelikli görevi addeder ve şike, teşvik, şiddet, fanatizm ve ırkçılık gibi, modern spor dünyasının yüz karası eylemlerine, sonuna kadar karşı olduğunu teyid eder ve fair play ve fair game'i savunur.

Global bir güç olmayı başaran Türkiye'nin en önemli imaj unsurlarından birisinin Türk Futbolu olduğunun bilinci ile hedefin uluslararası başarılar olduğunda en küçük bir şüphesi yoktur ve amacı, ülkemizin global hedeflerini, futbolda da, süratle yakalamasının zeminini hazırlamaktır.

Buradan hareket ile;

Türkiye Futbol Federasyonu'nun görevi olduğu üzere,

1- Türk futbolunun hakkaniyetli ve fair play çerçevesinde yönetimi yanında, uluslararası hiç bir risk almayacak şekilde, yürürlükte olan kural ve talimatnameler çerçevesinde,sözü geçen kulüplerimizin adil,savunma ve müdafaa haklarını sonuna kadar kullanacağı bir süreç sonrasında kararların ve gerekiyorsa cezaların verilmesini,evrensel hukukun temel ilkeleri çerçevesinden hiçbir surette çıkmadan Türk kamuoyunu meşgul eden ve futbolumuzu sarsan dosyalarla ilgili önlem ve kararları tereddütsüz bir şekilde almaya davet ediyoruz.

2- İlgi kararları almak için tüm yetkilerle donatılmış olan Türkiye Futbol Federasyonu yönetim kurulunu, 58.madde içeriği olan, suç, kabahat ve eylemler arasında orantısız cezaların varlığı ve değişiklik yapmanın gerekli olduğunu kabul etsek de,bu değişikliklerin yapılma yetki ve sorumluluğu açık ve net bir şekilde Türkiye Futbol Federasyonunda olduğunu bir kez daha hatırlatırız.. Dolayısıyla tamamı ile, bizim hiç bir talebimiz olmadan davet edilen genel kurul toplantısına, katılınmaması yönünde görüş birliğine varılmasına rağmen,Türk futbolunda hakim olan kaosu dahada derinleşmemsi adına,birlik olarak katılmaya karar verdiğimizin bilinmesini isteriz.

3- Bugüne kadar herhangi bir savunma ve müdafaa hakkı kullandırılmadan,kişi ve kurumlara ceza verilmesinin beklenmesi, evrensel hukuk ile bağdaşmamaktadır.Türk futbolunun selameti,adil ve hakkaniyetli bir yargı sürecini takiben bu sürecin sonuçlandırılmasi elzemdir.Bu bağlamda TFF talimatları doğrultusunda konunun etraflıca incelenmesi ve kişi ve kurumların süratle ifadelerinin alınması sonucunda alınacak kararın en doğru karar olacağına inanıyoruz."

Toplantının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Yıldırım Demirören, "Kulüpler Birliği'nde fikir ayrılıkları olduğunu söylendi ancak bakın hepimiz buradayız. Ankaragücü başkanının kararları kendisini bağlar. Türk futbolu kimsenin beklemediği bir kaosun içinde, bizler de çözmek için elimizden geleni yapacağız" ifadelerini kullandı.

Kulüpler Birliği Vakfı Toplantısı Sona Erdi
Kulüpler Birliği Vakfı Toplantısı Sona Erdi
Kulüpler Birliği Vakfı Toplantısı Sona Erdi

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kulüpler Birliği Vakfı Toplantısı Sona Erdi - Son Dakika


Son Dakika

Azerbaycan'ın ağır darbe vurduğu Ermeni ordusunda moraller yerle bir! Basın toplantısına terlikle katıldı Son Dakika: Fenerbahçe-Trabzonspor maçını Cüneyt Çakır yönetecek Tapuda yapılan hatayı fırsata çevirdi, kendine ait olmayan araziyi sattı Ünlü oyuncularla fotoğraf çektiren muhtarın testi pozitif çıktı Vatan görevleri için Türkiye'den Karabağ'a gittiler, biri şehit, diğeri gazi oldu Üniversitedeki taciz skandalında öğrenciler yaşadıklarını anlattı: Omzumdan kalçama kadar elledi Böyle taktik görülmedi! Gelin ve damadı düğünlerinde sahte altınla dolandırdı Son Dakika! Ermenistan'a ait 400 askerin bulunduğu 556'ncı alay taburunun tamamına yakını etkisiz hale getirildi