Kulüpler Yasası Yolda (3) - Son Dakika

Kulüpler Yasası Yolda (3)

18.01.2012 22:24
Kulüpler Yasası Yolda (3), System.String[]

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Antalya'nın Manavgat İlçesi'nde vatandaş-devlet işbirliğiyle yapılan Kredi Yurtlar Kurumu Manavgat Yükseköğrenim Öğrenci Yurdu'nun açılışını yaptı.

Kulüpler YASASI YOLDA (3)

AVRUPA MEMUR MAAŞINI ÖDEYEMİYOR, BİZ 175 YURT YAPIYORUZ

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Antalya'nın Manavgat İlçesi'nde vatandaş-devlet işbirliğiyle yapılan Kredi Yurtlar Kurumu Manavgat Yükseköğrenim Öğrenci Yurdu'nun açılışını yaptı. Açılış törenine Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Hasan Albayrak, Manavgat Yüksek Öğrenim Teknik ve Bilimsel Araştırmalar Vakfı (MAYÖV) Başkanı Doktor Muammer Güneş ve öğrenciler katıldı.

Törende açılış konuşması yapan Bakan Suat Kılıç, güzel bir tesisin Manavgat'a kazandırılmasından mutluluk duyduğunu söyledi. Gençlerin yetişmesine yönelik yapılacak her türlü katkının Türk milletinin geleceğine yapılacağını belirten Bakan Kılıç, "O kızlarımızı ve delikanlılarımızı hakkıyla yetiştirebilirsek, Anadolu insanının değerlerini, ahlakını, değerler sistemini gençlerimize hakkıyla öğretebilir, benimsetebilirsek, bilgi ağının gerekleriyle de okullarda donanımlarını temin edebilirsek emin olun gelecek, bugünlerden de çok daha aydınlık, çok daha güzel, çok daha parlak olacak" dedi.

Hizmete açılan yurtta, üçte iki oranında devletin, üçte bir oranında da hayırseverlerin katkısı olduğuna dikkat çeken Bakan Kılıç, katkı sağlayan hayırsever aileye teşekkür etti. Kılıç, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin her türlü yatırımı yapacak gücü olduğunu, ancak hayırsever katkılarının başka bir önemi olduğunu da ifade etti.

Yunanistan'da ekonominin çöktüğünü, İspanya'da ve İtalya'da hükümetlerin görevlerini terk edip bıraktığını söyleyen Bakan Suat Kılıç, "Türkiye'de 2012 yılında 175 yurt inşaatını başlayıp bitireceğiz. Buradaki yurt 220 kişilik. Yapacağımız yurtlar arasında bin kişilik olan var, 500 kişilik olan var, 300 kişilik olan var. 175 yurt projesini bitirmek için kullanacağımız para, eski parayla 2 katrilyon. Eskiden Avrupa Birliği'ni bize örnek olarak gösterirlerdi. Bugünün Avrupası memur maaşını ödeyemiyor. Biz 175 yurt yapıyoruz" diye konuştu.

Türkiye genelinde Kredi Yurtlar Kurumu yurtlarında 268 bin öğrenci olduğunu hatırlatan Bakan Kılıç, 175 yurt projesi tamamlandığında yurtlarda kalan öğrenci sayısının 400 bine ulaşacağını kaydetti. Bugünkü şartlarda 268 bin öğrenciye her ay 180 lira yemek yardımı yaptıklarının altını çizen Bakan Kılıç, "Bir rakamı daha sizlerle paylaşacağım. Değişik illerimizde, üniversitelerde okuyan 1 milyon 173 bin gencimize, her ay burs veya kredi olarak 260 lira ödemede bulunuyoruz. Daha rahat koşullarda okuyabilsinler diye. Keşke imkanlar el verse daha iyisini yapabilsek " dedi.

Maliyetinin yüzde 40'ı MAYÖV tarafından karşılanan ve toplam 3 milyon liraya mal olan Manavgat Yükseköğrenim Öğrenci yurdu 220 öğrenci kapasitesine sahip. 132 kız, 88 erkek öğrencinin barındığı yurtta, 4'er kişilik odalarda, duş, tuvalet televizyon ve internet bağlantısı bulunuyor. - Antalya/ Manavgat

Kulüpler Yasası Yolda (3)
Kulüpler Yasası Yolda (3)
Kulüpler Yasası Yolda (3)
Kulüpler Yasası Yolda (3)

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kulüpler Yasası Yolda (3) - Son Dakika


Son Dakika

Sorulara yanıt veremeyince yayını terk eden Şevval Şahin'e ünlü isimlerden destek geldi Son dakika: Azerbaycan ve Ermenistan, insani ateşkes konusunda anlaştı Fransa'nın beklediği destek Yunanistan'dan geldi: Erdoğan'ın Macron'a yönelik sözleri kabul edilemez Burak Yılmaz'ın golü yetmedi, Lille Nice ile berabere kaldı Aşk iddialarını yalanlayan Barış Murat Yağcı, Nisa Bölükbaşı ile birlikte ev kiraladı Cristiano Ronaldo'nun üçüncü koronavirüs testi de pozitif sonuçlandı 20 yaşındaki genç, yarı çıplak halde park halindeki aracın üstüne düştü Meteoroloji'den 4 il için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı