''Kumbaram Dolsun Vana Okul Olsun'' - Son Dakika

''Kumbaram Dolsun Vana Okul Olsun''

06.01.2012 15:37
''Kumbaram Dolsun Vana Okul Olsun'', System.String[]

Kimse Yok Mu Derneği, bölge halkının ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde yardım gönderimlerine devam ediyor.

KUMBARALAR DOLACAK, VAN'A OKUL OLACAK

Milli Eğitim Bakanlığı desteğiyle Kimse Yok Mu Derneği ve Gonca Dergisi'nin ortak çalışması olan "Kumbaram Dolsun, Van'a Okul Olsun" yardım kampanyası için 5 Ocak Perşembe saat 10.00'da Kimse Yok Mu Derneği Boğaziçi Şubesi'nde Van Kahvaltısı yapıldı ve ardından basın toplantısı düzenlendi.

Van depremi ardından bölgeye yardımlarını başlatan ve aralıksız sürdüren Kimse Yok Mu Derneği, bölge halkına gıda, giyecek, ısınma ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde yardım gönderimlerine devam ediyor. Bunların yanı sıra Milli Eğitim Bakanlığı onayı ve Gonca Dergisi işbirliğiyle "KUMBARAM DOLSUN, VAN'A OKUL OLSUN" yardım kampanyasını başlatan Kimse Yok Mu Derneği, 5 Ocak Perşembe günü kampanyanın basın toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda konuşma yapan Kimse Yok Mu Derneği Yardımlar Koordinatörü Celal Türkoğlu, "Van depremi ardından okulları yıkılan çocuklarımızın eğitim hayatlarına devam edebilmelerini sağlamak adına Kimse Yok Mu Derneği olarak bir yardım kampanyası başlattık. Halkımızın da desteğiyle, hep birlikte Van bölgesinin yaralarını sarmasına destek olacağız" dedi. Toplantıda projeye ilk katılımı yapan okullardan Ufuk Koleji öğrencileri, ellerinde kumbaralarıyla "KUMBARAM DOLSUN, VAN'A OKUL OLSUN" diyerek seslendiler.

KUMBARAM DOLSUN, VAN'A OKUL OLSUN isimli yardım kampanyası kapsamında, Dergi'nin Ocak sayısıyla birlikte verilen bağış kumbaralarını dolduran okurların desteğiyle 29 Şubat'a kadar yapılan tüm yardımlar hesap numaralarında birleştirilecek. Kampanya aynı zamanda cep telefonu üzerinden katılmak isteyen yardımseverler için bir mesaj hattına sahip. Bu sayede herkes tüm operatörlerden GONCA yazıp 5777'ye göndererek mesaj kumbarasına 5 TL'lik bağışta bulunmuş olacak.

KAMPANYA 29 ŞUBAT'A KADAR SÜRECEK

KUMBARAM DOLSUN, VAN'A OKUL OLSUN kampanyası 29 Şubat'a kadar devam edecek. Gonca Dergisi ve okurları bu süre zarfında hem maddi katkıları hem manevi destekleriyle örnek bir sosyal yardımlaşma faaliyetine imza atacaklar.

''Kumbaram Dolsun Vana Okul Olsun''

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel ''Kumbaram Dolsun Vana Okul Olsun'' - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Prof. Ceyhan'dan şehirler arası seyahat uyarısı: Devletin araya girmesi lazım Hababam Sınıfı'ndaki sahne gerçek oldu! Niğde'de ormanda okul açıldı Optimar'dan genel seçim anketi! AK Parti zirvede tutunurken, sadece 3 parti barajı geçebildi Sıla ve Hazer Amani çiftinin sık sık ayrılıp barıştığı öne sürüldü ABD'li Citi'den gümüş ve altın fiyatlarında yükseliş tahmini! Rekor gelebilir Manisa'da yaşayan emekli vatandaş, evine gelen 3.944 liralık doğal gaz faturasıyla hayatının şokunu yaşadı 2019'da yılın yatı seçilmişti! Bodrum'a demir atan yüzen saraya 450 bin TL'lik yakıt alındı 8 aylık kızı 7. kez ameliyat olan Sinan Özen, son durumu anlattı: Mecalimiz kalmadı