Kupon Kampanyası Kırtasiye Esnafının Yüzünü Güldürdü - Son Dakika

Kupon Kampanyası Kırtasiye Esnafının Yüzünü Güldürdü

13.10.2014 15:00
Kupon Kampanyası Kırtasiye Esnafının Yüzünü Güldürdü

Eyüp Belediyesi'nin ilköğretim öğrencilerine Eyüplü kırtasiyecilerde kullanmak üzere dağıttığı hediye eğitim kuponları, ilçedeki kırtasiye esnafının yüzünü güldürdü.

Öğrenciler de kırtasiyelerden diledikleri gibi alışveriş yaptıkları için çok mutlu oldular.

Belediye'nin İstanbul Kırtasiyeciler Derneği işbirliğiyle düzenlediği kampanyayla ilgili görüşlerini aldığımız Eyüplü kırtasiyeciler, veliler ve öğrenciler, uygulamadan çok memnun olduklarını belirterek önümüzdeki yıllarda da devam etmesini istediklerini belirttiler.

İlköğretim 3.sınıf öğrencilerinden Sena Küçük, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın'a çok teşekkür ettiğini, seneye kupondaki rakamları biraz daha yükseltmesini rica ettiğini söyledi. Esnaftan alışveriş yapan veliler de memnuniyetlerini dile getirdiler ve eğitim masraflarının cep yaktığı bir zamanda yapılan bu çalışmanın devam etmesini istediler.

Otuz yıldan beri Eyüp Merkez'de Tunç Kırtasiye'yi işleten Yusuf Tunç, yapılan organizasyondan hem ailelerin, hem öğrencilerin, hem de esnafın memnun olduğunu, bu çalışmanın başka belediyeler tarafından da örnek alındığını söyledi.

Tunç "Başkanımız Remzi Aydın'a hem bu uygulama hem de eğitim ve öğretim için gerçekleştirdiği çalışmalar için çok teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Özellikle hediye kupon projesi işlerimizi daha çok canlandırdı, çocuklar istedikleri gibi alışveriş yaptılar, beğendiklerini aldılar. Hem onlar hem biz kazandık" dedi.

Göktürk Mahallesi'ndeki Yankıgül Kırtasiye'nin sahibi Hüseyin Köksal ise, Belediye'nin hediye kupon kampanyasının satın alma özgürlüğünü geliştirdiğini ve çocuklara, velilere çok daha fazla cazip geldiğini ifade etti. Köksal, Belediye'nin 30 tl.'lik hediye kuponunun tüm ihtiyaçları karşılamamakla birlikte büyük bir çoğunluğunu almaya yettiğini belirterek, "Bu kupon çekleri kırtasiye esnafına nefes aldırdı. Son üç yıldır büyük sermayelerin kırtasiye pazarına girmesi bizi çok etkilemişti. Eski yıllara oranla bir hareketlenme yaşadık" diye konuştu.

Yeşilpınar esnafından Fadimana Koçaksa da sunulan bu fırsatla beraber satışlarda dokuz yıla oranla iki- üç kat artış olduğunu ifade etti. Koçak şunları söyledi: "Önceki yıllarda öğretim sezonu açıldığında bakkaldan kasaba kadar herkesin kırtasiye satışı yapması beklentileri azaltıyordu. Belediyenin hediye eğitim kuponu uygulamasıyla veliler, süpermarketler ve Japon pazarları yerine kırtasiyelerden alışveriş yaptı. Bu uygulama için Eyüp Belediyesi'ne teşekkür ediyor, önümüzdeki yıl da devam etmesini diliyorum" dedi.

YORUMLAR (1)
  • MUALLA YEŞİLVAN: I TEBRİK ETMEK LAZIM. ÇOK YERİNDE VE AKILLICA BİR UYGULAMA TÜM BELEDİYE BAŞKANLARINA ÖRNEK OLSUN. İHALEYLE BAŞKA ŞEHİRLEDEN BİLE KIRTASİYE MALZEMESİ ALIP DAGITIRKEN KENDİNİ BAŞKAN SEÇEN ESNAFLARI UNUTUYORLAR. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
500
Ünlü anketçiden gündem olan sözler: Türkiye'yi alma gücün varsa İstanbul'u verirsin, seçildikten 3 gün sonra kayyum atarsın Ünlü anketçiden gündem olan sözler: Türkiye'yi alma gücün varsa İstanbul'u verirsin, seçildikten 3 gün sonra kayyum atarsın İBB Başkanı İmamoğlu, AYİDER'in inşaat sektörü zirvesine katıldı İBB Başkanı İmamoğlu, AYİDER'in inşaat sektörü zirvesine katıldı Kadıköy'deki diş hekimi cinayetine ilişkin bir zanlı yakalandı Kadıköy'deki diş hekimi cinayetine ilişkin bir zanlı yakalandı
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Kupon Kampanyası Kırtasiye Esnafının Yüzünü Güldürdü - Son Dakika


Advertisement