Kur'an Bülbülleri Yarıştı - Son Dakika

Kur'an Bülbülleri Yarıştı

17.03.2018 10:11
Kur'an Bülbülleri Yarıştı, System.String[]

Keçiören Eğitime Destek Merkezinin (KEDEM) düzenlediği Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nı izleyerek öğrencilerin heyecanına ortak olan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, “Kur’an’dan asla uzak durmayın.

Keçiören Eğitime Destek Merkezinin (KEDEM) düzenlediği Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması'nı izleyerek öğrencilerin heyecanına ortak olan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, "Kur'an'dan asla uzak durmayın. Bu yarışmalar gelip geçicidir. Önemli olan Kur'an-ı Kerim'i okuyup anlamaktır" tavsiyesinde bulundu.

Yunus Emre Kültür Merkezinde Başkan Ak'ın yanı sıra, Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut, aileler ve vatandaşların izlediği Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması'na 9 kurs merkezinden 18 öğrenci katıldı. 9 kız ve 9 erkek öğrenci olmak üzere iki ayrı kategoride gerçekleşen yarışmanın jüri üyeliğini ise Kur'an-ı Kerim Güzel Okuma Yarışması Dünya birincisi Mustafa Özcan Güneşdoğdu, Melike Hatun Camii İmamı Cihan Kodal, Amine Hatun Camii Müezzini Fatih Şen yaptı.

Yarışmaya katılan bütün öğrencilerin gönüllerin birincisi olduğunu vurgulayan Başkan Ak, "Kur'an'dan asla uzak durmayın. Bu yarışmalar gelip geçicidir. Önemli olan Kur'an-ı Kerim'i okuyup anlamaktır. Allah'ın indinde iyi olan Kur'an'ı hayatımızda gösterebilmektir. Bugün yarışan çocuklarımızın her birisi kendi şubelerinde yapılan yarışmalarda birinci oldular. Yani aslında hepsi zaten birincidir. En güzel ödül buradaki insanların teveccühü ve alkışıdır. Hepsine başarılar diliyorum" dedi.

Jüri heyetinin seçim yapmakta zorlandığı yarışmada kızlar kategorisinde birinci Aktepe KEDEM'den Elif Büşra Ateş, ikinci Ufuktepe KEDEM'den Aleyna Köse, üçüncü Bağlum KEDEM'den Zeynep Serra Keşli, erkeklerde ise birinci Bağlum KEDEM'den Muhammed Emin Onay, ikinci Tepebaşı KEDEM'den Arda Erdoğan ve üçüncü de Çaldıran KEDEM'den Mustafa Taha Tarmancı oldu. Dereceye giren öğrencilere bisiklet, yarışmaya katılan bütün öğrencilere saat ve programda görevli tüm öğrencilere de Kur'an-ı Kerim hediye edildi. Şehitler için de dua edilen programda jüri üyelerine katkılarından ötürü plaket verildi. - ANKARA

Kur'an Bülbülleri Yarıştı
Kur'an Bülbülleri Yarıştı
Kur'an Bülbülleri Yarıştı

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Kur'an Bülbülleri Yarıştı - Son Dakika


Son Dakika

Tamamen altınla kaplanan Samsung Galaxy S21, 570 bin lira fiyatla satışa sunuldu AK Partili Miroğlu'nun iddiası sosyal medyada gündem oldu: Biden Kürtmüş, gerçek adı da Cımoyê Bahattîn Ağa imiş 26 Ocak'tan itibaren metrobüslerdeki kodlar yerine son istasyonun ismi yazacak Bu kare "Her şeyin fazlası zarar" sözünün hayattaki karşılığı! Alkolü fazla kaçıranların düştüğü haller güldürdü Hasta yakınları güvenlik görevlilerine saldırdı, hastane bahçesi savaş alanına döndü Ivana Sert, sevgilisine aşkını ilan ederken yaptığıyla hem mide bulandırdı hem güldürdü Newport County kalecisi Tom King'in attığı gol, Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi İnternette müstehcen yayın yapan 2 kadın yakalandı, hesap hareketlerindeki açıklamalar dikkat çekti: Video, show, sohbet...