Son Dakika Haberleri: Kur'an Kursu Öğrencileri, 15 Temmuz Şehitlerini Andı - Osmaniye/

Kur'an Kursu Öğrencileri, 15 Temmuz Şehitlerini Andı - Osmaniye/

8 ay önce

Osmaniye ve Van'da yaz Kur'an kursu öğrencileri, düzenlenen etkinlikle 15 Temmuz şehitlerini andı, dua etti.

Osmaniye ve Van'da yaz Kur'an kursu öğrencileri, düzenlenen etkinlikle 15 Temmuz şehitlerini andı, dua etti.

Kadirli İlçe Müftülüğü tarafından Devlet Bahçeli Kültür Merkezi'nde düzenlenen anma programı, saygı duruşu, İstiklal Marşı'nın okunması ve kurs öğrencilerinin Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

İlçe Müftüsü Necati Gündoğdu, burada yaptığı konuşmada, amaçlarının 15 Temmuz'u ve şehitlerini öğrencilere hissettirmek olduğunu söyledi.

Vatan için hayatını kaybeden tüm şehitleri rahmetle andıklarını ifade eden Gündoğdu, şöyle konuştu:

"15 Temmuz 2016 yılında bir hain kalkışma oldu. Dünya var olduğundan bu yana devam eden hak ile batıl mücadelesinin bir sonucu, ülkemizde geri püskürtülen bir darbe girişimi yaşandı. Bu gençlerimiz, çocuklarımız bunlara şahit oldu. Bu sebeple 15 Temmuz öncesinde Kur'an kursu endeksli bir program düzenledik. Bu programın amacında 15 Temmuz'u unutmamak ve unutturmamak var. 15 Temmuz şehitlerimizi anma, ruhlarını şad etme ve gençlerimizin gelecekte bu millete sahip çıkma duygusunu hissetmesi adına program düzenledik."

Etkinlik slayt gösterisi, ilahiler ve tüm şehitler için dua edilmesinin ardından sona erdi.
Van

Muradiye Merkez Camiinde Kur-an Kursu öğrencilerinin düzenlediği 15 Temmuz Programına öğrencilerin aileleri ve müftülük görevlileri de katıldı.
Sunuculuğunu da öğrencinin yaptığı program beğeniyle izlendi.
Bir öğrencinin Kur-an'ı Kerim tilavetiyle başlayan program, imamların sala okumasıyla devam etti.
İlçe Müftüsü Abdulselam Özdere yaptığı konuşmada; 15 Temmuz yıl dönümü dolayısıyla yaz kur-an kurslarına gelen öğrencilerimiz tarafından hazırlanan ve icra edilen programa hoş geldiniz, gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ediyorum."dedi.Kangal Köpeklerinin Güneydoğulu Rakibi Kurtboğan, 50 Bin Liraya Satılıyor "İntiharımızdan Kimse Sorumlu Değildir" Dedikten Sonra İmam ve Eşi Ölü Bulundu

Şeyma Subaşı, Eski Fotoğrafını Yayınlayınca Alay Konusu Oldu