Kuraklık nedeniyle ekinler baş vermeden kurudu - Son Dakika

Kuraklık nedeniyle ekinler baş vermeden kurudu

18.05.2021 14:16

Kuraklık nedeniyle ekinler baş vermeden kurudu Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde kuru tarım yapan 2 kasaba ve 60 köydeki arpa ve buğday ekinleri kuraklık nedeniyle büyümeden kurudu.

Kuraklık nedeniyle ekinler baş vermeden kurudu

AFYONKARAHİSAR - Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde kuru tarım yapan 2 kasaba ve 60 köydeki arpa ve buğday ekinleri kuraklık nedeniyle büyümeden kurudu. Dinar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri bölgede inceleme yapıyor.

Mayıs ayında yağmurun yağmaması nedeniyle birçok bölgede ekinler baş vermeden kururken Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü ekipleri tarafından bölgede hasar tespit komisyonu oluşturuldu. 2 kasaba ve 60 köyde yapılan kuru tarım nedeniyle hiçbir mahsul alamayacaklarını belirten köylüler şimdiden saman yapmak için ürünlerini hasat etmeye başladı.

Dinar İlçe Tarım ve Orman Müdürü Yavuz Karakuyu, kuraklık yaşayan Karahacılı köyünde incelemelerde bulundu.

Karahacılı Köyü Muhtarı Mehmet Kara ise kuraklık nedeniyle borçları ödeyecek durumlarının olmadığını belirterek, "Köyümüzdeki ekinlerde başak yok. Susuz tarım yapıyoruz. Tamamen yağmura dayalı ekim yapıyoruz ve bu yılda yağmur olmadı. Ege bölgesinde böyle bir kuraklık meydana geldi. Şuan için bu kuraklıkla gelecek borçlarımızı ödeme şansımız yok. Arkasından hemen samanlarımız bitti, hayvanlara saman ihtiyacımız olacak. Onun arkasından yeni ekimde hiçbir tohumumuz yok. Devletten tohum desteği bekliyoruz. Bunun yanında yapılan desteklemelerde nakdi değil de mazot ve gübre indirimli olarak verilmesi daha uygun olacaktır" diye konuştu.

Kuraklık nedeniyle ekinler baş vermeden kurudu
Kuraklık nedeniyle ekinler baş vermeden kurudu
Kuraklık nedeniyle ekinler baş vermeden kurudu
Kuraklık nedeniyle ekinler baş vermeden kurudu

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Kuraklık nedeniyle ekinler baş vermeden kurudu - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

15 yaşındaki çocuk, penis boyunu ölçmek amacıyla içine kablo sokarak hastanelik oldu 18:20 15 yaşındaki çocuk, penis boyunu ölçmek amacıyla içine kablo sokarak hastanelik oldu Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Akkuyu Nükleer Santrali'nin birinci ünitesini inşallah Mayıs 2023'e yetiştireceğiz 18:02 Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Akkuyu Nükleer Santrali'nin birinci ünitesini inşallah Mayıs 2023'e yetiştireceğiz İlk kar Erzurum'da Palandöken Dağı'na düştü 17:50 İlk kar Erzurum'da Palandöken Dağı'na düştü
İtalyan basınından yoğun ilgi gören Fatih Terim bombayı patlattı: İtalya'dan teklif gelirse hemen ayrılırım 17:35 İtalyan basınından yoğun ilgi gören Fatih Terim bombayı patlattı: İtalya'dan teklif gelirse hemen ayrılırım Vatandaşların 1 milyar lirasını dolandırdığı iddia edilen Turcoin kurucusunun serveti dudak uçuklattı: 2 milyon 972 bin 327 adet Bitcoin'im var 17:26 Vatandaşların 1 milyar lirasını dolandırdığı iddia edilen Turcoin kurucusunun serveti dudak uçuklattı: 2 milyon 972 bin 327 adet Bitcoin'im var Kendisine cinsel istismarda bulunan kişiye öldüren kadına 12 yıl hapis! Mahkemedeki son sözleri 17:07 Kendisine cinsel istismarda bulunan kişiye öldüren kadına 12 yıl hapis! Mahkemedeki son sözleri "Çocuğum ortada kaldı" oldu
Bulgar ve Yunan turistler kışlık kıyafet almak için Edirne'ye akın etti 16:35 Bulgar ve Yunan turistler kışlık kıyafet almak için Edirne'ye akın etti Koronavirüsten bile hızlı ve güçlü yayılan norovirüs belirtileri neler? 16:17 Koronavirüsten bile hızlı ve güçlü yayılan norovirüs belirtileri neler?
Advertisement