Kuran kursunda bir çocuğun dayak yediği iddiası üzerine soruşturma açıldı - Son Dakika

Kuran kursunda bir çocuğun dayak yediği iddiası üzerine soruşturma açıldı

26.09.2020 07:44

Kahramanmaraş'ta Kuran kursunda bir çocuğun şiddet gördüğü görüntüler üzerine soruşturma başlatıldı. Diyanet İşleri Bakanı Ali Erbaş, İl Müftüsü'nü arayıp bilgi alırken kaymakamlık ise görüntülerde yer alanların 10 ve 15 yaşlarında iki öğrenci olduğunu açıkladı.

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesindeki Bedir Efendi Hafızlık Yatılı Kuran Kursu'nda çekilen ve bir çocuğun şiddet gördüğü görüntüler üzerine adli ve idari soruşturma başlatıldı. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş da İl Müftüsü Celal Sürgeç'i arayarak bilgi aldı.

ŞİDDET GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

Elbistan Bedir Efendi Hafızlık Yatılı Kuran Kursu'nda yaşanan olay, bir kişi tarafından cep telefonuyla çekildi. Görüntülerde bir kişi, çocuğun eline bir cisimle vuruyor. Çocuk ağlarken, vuran kişi odada bulunan bir kişiyle dışarı çıkıyor. Videoyu CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç paylaştı. Öztunç'un görüntüleri paylaşmasının ardından adli ve idari soruşturma başlatıldı.

KAYMAKAMLIK: 10-15 YAŞINDAKİ İKİ ÖĞRENCİYE AİT

Görüntülerle ilgili Elbistan Kaymakamlığı da bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada gerekli soruşturmanın başlatıldığı belirtilerek, "Müftülüğümüze bağlı Bedir Efendi Kur'an Kursu'na ait sosyal medyada yayımlanan görüntülerle ilgili basın açıklaması yapma gereği duyulmuştur. Yapılan ilk araştırmada görüntülerin Kuran kursumuzda yatılı olarak kalan 10 ve 15 yaşlarındaki iki öğrenciye ait olduğu anlaşılmıştır. Konuyla ilgili idari ve adli tahkikat ivedilikle başlatılmıştır. Sonucundan kamuoyuna ayrıca bilgi verilecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

ERBAŞ, İL MÜFTÜSÜ'NÜ ARADI

Öte yandan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş da Kahramanmaraş İl Müftüsü Celal Sürgeç'i aradı. Erbaş'ın Sürgeç'den bilgi aldığı ve görüntülerin detaylıca incelenmesi talimatı verdiği öğrenildi.

Kuran kursunda bir çocuğun dayak yediği iddiası üzerine soruşturma açıldı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kuran kursunda bir çocuğun dayak yediği iddiası üzerine soruşturma açıldı - Son Dakika


YORUMLAR (4)
  • Bayram: Arkadaşlar benimde çocuğum aynı kursta okuyor bu bir din düşmanlığından başka bir şey değildir . Cevap Yaz 0 3 Yayından Kaldır
  • GÖZCÜ: Göndermeyin. Bilinçlenin artık bu yapılara çocuk teslim etmeyin. Durumun yoksa sadece ekmek ye ama buraya verme çocuğunu be insanoğlu. Taciz, tecavüz, dayak, korku yuvası buralar. İslama değil kendilerine kul yetiştiriyorlar. Cevap Yaz 8 6 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Oyun oynarken depreme yakalanan gencin yaşadığı korku kameralara yansıdı İzmir'den yürek yakan görüntüler! Çöken binaların başında feryatlar yükseliyor Mustafa Kılıç isimli sosyal medya kullanıcısı, İzmir depremini 15 saat önceden haber verdi İzmir'deki depremde binanın çökme anı anbean kamerada! İzmir'i sallayan depremde bazı binalar yıkıldı! Gelen görüntüler korkunç Son Dakika! İstanbul ve İzmir Valiliklerinden 6,6'lık depremle ilgili ilk açıklama Nihat Hatipoğlu'dan bira içen kızlarla ilgili yeni açıklama: Ben de sizinle beraber oturayım mı deseydim Koronavirüse yakalanan dünyanın en uzun insanı Sultan Kösen 1 haftadır yoğun bakımda