Kurban Bayramı'na doğru - Son Dakika

Kurban Bayramı'na doğru

29.07.2020 14:11
Kurban Bayramı'na doğru, System.String[]

Kilis 7 Aralık Üniversitesi (KİYÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun ve bazı sivil toplum kuruluşları temsilcileri, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Kilis 7 Aralık Üniversitesi (KİYÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun ve bazı sivil toplum kuruluşları temsilcileri, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Karacoşkun, mesajında, bayramların sevinçleri olduğu kadar sıkıntıları da paylaşabilmenin önemini ifade ettiğini belirtti.

Bayramların kırgınlıkların giderildiği, sevgi, saygı ve hoşgörü gibi manevi değerleri içine alan, millet olma bilincinin ve birlikte yaşama iradesinin güç kazandığı önemli günler olduğuna işaret eden Karacoşkun, "Sevginin, vefanın, fedakarlığın, teslimiyetin, yardımlaşmanın ve dayanışmanın, birlik ve beraberliğin simgesi olan Kurban Bayramı, bu milli ve manevi değerleri yaşamak ve kuşaktan kuşağa aktarmak adına önemli ve kutsal bir vesiledir." ifadelerini kullandı.

Kilis Kardelenler Akademi Derneği Başkanı Baran Şeker de bayramların dostluğun pekişmesi ve kardeşliğin daim olması için önemli birer fırsat olduğunu aktardı.

Millet olarak "Komşusu aç iken, tok olan bizden değildir" felsefesiyle karşılanan bu bayramda ihtiyaç sahiplerinin yanında olunması gerektiğini ifade eden Şeker, "Bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde etkisini gösteren koronavirüs salgını nedeniyle bayramı sevdiklerimize zarar verememek için maske ve mesafe kurallarına uyarak geçirmemiz gerekiyor. Umarım bundan sonraki bayramları layığıyla yerine getiririz." değerlendirmesinde bulundu.

Kilis Ticaret ve Ekonomi Kulübü Başkanı Metin Kara da bu sene her iki bayramın da koronavirüs tehlikesiyle mücadele ettiği, ekonomik sıkıntıların baş gösterdiği zorlu bir sürece denk geldiğini hatırlattı.

Bu durumun insanlığa yeni tecrübeler kazandırırken, toplumda paylaşma, dayanışma ve birlikte hareket etme duygularını pekiştirmesine sebep olduğuna işaret eden Kara, "Ramazan bayramında olduğu gibi bu yıl Kurban Bayramı'nda da defa dışarı çıkamayacağız. Salgının bulaşmaması için herkes bayramı kendi evinde kutlayacak. Salgınla mücadele kapsamında bayram da olsa bu kurala hepimiz uyacağız ve bayramı evimizde geçireceğiz." ifadelerini kullandı.

Kilis Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Güven Özdemir de Ramazan Bayramı'nda olduğu gibi bu bayramı da yaşanılan zorlu süreç nedeniyle evlerde geçirilecek olmasından duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Özdemir, tüm Müslümanlar olarak bundan sonraki bayramlarda aynı sofralarda buluşarak doyasıya kucaklaşmak temennisinde bulundu.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kurban Bayramı'na doğru - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Erdoğan'ın yeme-içme sektörüne verdiği destek ödemesi müjdesinin ayrıntıları ortaya çıktı! Peki kim ne kadar alacak? Fuhuş operasyonundan yürek burkan detay: Yetiştirme yurdundan ayrılan kızları tehdit edip dövmüşler Evine haciz gelen Defne Samyeli'den açıklama: Beni küçük düşürmek için yaptı Trabzonspor'dan İrfan Can ve Visca açıklaması: İki futbolcuyla da ilgilenmiyoruz Cemaat liderinin konut arazisine defnedilen cenazesinin mezarlığa taşınması sırasında ortalık karıştı Karısının cüretkar paylaşımlarına dayanamayan adam önce eşini sonra kendisini öldürdü Dünyaca ünlü yıldız Halsey, Türk senarist Alev Aydın'dan hamile kaldı Nesrin Cevadzade diziden ayrılıyor mu? Yasak Elma'nın fragmanı kafaları karıştırdı