Son Dakika Haberleri: Bayramın İlk Gününde Hastaneye Akın Eden Acemi Kasaplar Arasında 11 Yaşındaki Çocuk Dikkat Çekti!

Bayramın İlk Gününde Hastaneye Akın Eden Acemi Kasaplar Arasında 11 Yaşındaki Çocuk Dikkat Çekti!

7 ay önce

Kurban Bayramının ilk günü hastanelerin acil bölümleri acemi kasaplarla dolarken Adana'da kurban kesimi sırasında ayağı kesilen 11 yaşındaki çocuk dikkat çekti.

Kurban Bayramının ilk günü bayram namazının ardından kurbanlar kesilmeye başlandı. Kurbanların kesilmesiyle birlikte acemi kasaplar geçmiş bayramlarda olduğu gibi bu bayramda da hastanelere akın etti. Adana'da 11 yaşındaki bir çocuğun ayağını keserek yaralanması dikkat çekti. Kayseri'de ise kolunu kesen bir kişi ise 'Kasap değilim, trafik kazası' diyerek acemi kasaplığını saklamak istedi.

KURBAN KESİMİ SIRASINDA KENDİLERİNİ KESTİLER

Kurbanı kesmeye ya da derisini yüzmeye çalışırken yaralanan acemi kasaplar, özel araçlarla hastanelere getirildi. Kurban keserken yaralanan bazı vatandaşlar yaşadıklarını gülerek anlatırken bazı acemi kasaplarda görüntü alınmasını istemedi.

11 YAŞINDAKİ ÇOCUĞUN AYAĞI KESİLDİ

11 yaşındaki Muhammet Olgun ise kurban kesimine yardım ederken bıçakla ayağını kesti. Hastaneye ağabeyinin kucağında giren çocuk daha sonra tekerlekli sandalyede çıktı. Çocuğun kestiği ayağını diğer ayağının üzerine atarak hastaneden çıkması dikkat çekti.

KURBAN KESERKEN KEBAP ŞİŞİNE BASTI YARALANDI

Mehmet Ergül isimli bir vatandaş ise kurban keserken üzerine bastığı kebap şişinin ayağına batması sonucu yaralanınca hastaneye geldi. Gülerek hastaneye giren Ergül, hastane çıkışında da kendisine acemi kasap yazılmamasını istedi.

Kısa sürede yaklaşık 10 kişi çeşitli yerlerini keserek Yüreğir Devlet Hastanesine geldi. Bu saate kadar diğer hastanelerle birlikte yaklaşık 62 kişinin kurban keserken yaralandığı için hastanelere başvurduğu öğrenildi.

"KASAP DEĞİLİM TRAFİK KAZASI"

Kayseri'de Kurban Bayramı'nın 1'inci gününde bayram namazının ardından vatandaşlar kurbanlarını kesmeye başladı. Kurbanlarını keserken yanlışlıkla kendilerini yaralayan vatandaşlarda, hastaneye akın etti. Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Kayseri Şehir Hastanesine gelen acemi kasaplar, buradaki tedavilerinin ardından taburcu oldu.

Kurban keserken kolunu kesen bir vatandaşta, basın mensuplarını görünce 'Kasap değilim, trafik kazası' diyerek acemi kasaplığını gizlemek istedi.

TRAKYA'DA 9 KİŞİ KURBAN KESMEYE ÇALIŞIRKEN YARALANDI

Bayram namazının ardından, bazı vatandaşlar kurbanını kesmek isterkenya da derisini yüzerken kendini yaraladı. Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'da, bıçakla yaralanan 7 "acemi kasap"hastanelere başvurdu. Hafif yaralı vatandaşlar, tedavilerinin ardından taburcu edildi.


YORUMLAR


24 Haziran'ı Bilen Şirketten Yeni Anket! Bir Büyükşehir El Değiştiriyor Sokakta Üst Araması Yapan 2 Polis, Hırsızlıktan Tutuklandı

"İntiharımızdan Kimse Sorumlu Değildir" Dedikten Sonra İmam ve Eşi Ölü Bulundu