Kurban pazarının "Paşa"sı 25 bin liraya satıldı - Son Dakika

Kurban pazarının "Paşa"sı 25 bin liraya satıldı

04.08.2019 10:48
Kurban pazarının "Paşa"sı 25 bin liraya satıldı

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde, kurban pazarına getirilen "Paşa" isimli bin 200 kiloluk dana, 7 kişi tarafından satın alındı.

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde, kurban pazarına getirilen "Paşa" isimli bin 200 kiloluk dana, 7 kişi tarafından satın alındı.

Hıdırağa Mahallesi'nde belediye tarafından kurulan kurban pazarına, üreticiler hayvanlarını getirmeye başladı.

Sinop'tan bir üretici tarafından getirilen, pazarın en büyük ve ağır danası olan bin 200 kiloluk "Paşa" büyük ilgi gördü.

Dananın sahibi Arif Keskinoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 3 yaşında olan Paşa'yı yavruyken aldığını ve bir çocuk gibi yetiştirdiğini söyledi.

Dananın, Sinop'un Durağan ilçesine bağlı Cevizlibağ köyünde doğal ortamda özel olarak yetiştirildiğini anlatan Keskinoğlu, "Ben, Paşa'yı küçüklüğünden bu yana özel olarak ilgilenerek büyüttüm. Şu an 3 yaşında, çok kuvvetli ve özel bir dana. Bin 200 kilo ağırlığındaki Paşa, Çorlu kurbanlık büyükbaş hayvan pazarında satışa sunulan en büyük dana." dedi.

Hayvan pazarında büyük ilgi gören Paşa, 7 kişi tarafından, yapılan pazarlık sonrası 25 bin liraya satın alındı.

YORUMLAR
500
Tekirdağ'da uyuşturucu operasyonunda 4 şüpheli yakalandı Tekirdağ'da uyuşturucu operasyonunda 4 şüpheli yakalandı Yağmur yolları göle çevirdi Yağmur yolları göle çevirdi Tekirdağ'da uyuşturucu operasyonunda 9 şüpheli yakalandı Tekirdağ'da uyuşturucu operasyonunda 9 şüpheli yakalandı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kurban pazarının 'Paşa'sı 25 bin liraya satıldı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement