Kurbanlık "Pehlivanlar" Alıcılarını Bekliyor - Son Dakika

Kurbanlık "Pehlivanlar" Alıcılarını Bekliyor

21.08.2017 15:12
Kurbanlık

Edirne'de sahibinin "pehlivanlar" diye hitap ettiği, her biri 900 kilogram ağırlığındaki 2 kurbanlık dana, 17'şer bin liradan alıcılarını bekliyor.

Edirne'de sahibinin "pehlivanlar" diye hitap ettiği, her biri 900 kilogram ağırlığındaki 2 kurbanlık dana, 17'şer bin liradan alıcılarını bekliyor.

Kemalköy köyündeki çiftlikte Mustafa Terzi'nin (70) veteriner kontrolünde özel olarak yetiştirdiği "Holstein" cinsi her biri 900 kilogram ağırlığındaki 2 kurbanlık dana satışa çıkarıldı.

Terzi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hayvancılığın gönül işi olduğunu ve bunu severek yaptığını söyledi.

Kurbanlıkları doğal ortamda, stressiz şekilde yetiştirdiğini belirten Terzi, "2.5 yaşında olan bu danalarımız doğal ortamda yetiştiği için çok sakindir. Bu işi hakikaten severek yapıyoruz" dedi.

Danaları veteriner hekim kontrolünde yetiştirdiğini anlatan Terzi, "Bunlar özel yetiştiği için 'pehlivan' gibi oluyorlar tabii ki. 900 kilogram olan bir dana normalin üzerinde olan bir danadır. Yaz kış hayvanlarımızın yanındayım, yakinen ilgileniyorum ve yetişmelerini takip ediyorum." diye konuştu.

Veteriner hekim Tolga Gürsel de danaların kurbanlık olarak özel yetiştirildiğini ifade etti.

Çiftlikte genel olarak ülke hayvancılığına katkıda bulunulması amacıyla damızlık düve yetiştirildiğini dile getiren Gürsel, "Bu iki danamız buzağılığından bu yana çiftlikte büyüyor. Hayvancılık dünyanın en zor işlerinden bir tanesi. Gönlünüzü ve sevginizi katmazsanız bu işi yapamazsınız." ifadelerini kullandı.

Hayvanların bakımı ve beslenmesinin eksiksiz şekilde yapıldığını dile getiren Gürsel, "Bu noktada sakin ve iyi huylu olarak büyüyorlar. Şu anda 2,5 yaşındaki iki kurbanlık besi danamız Edirne'nin ünlü pehlivanlarının da isimlerini taşımakta. Bu şekilde kurbanda inşallah değerlendirilecekler." dedi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kurbanlık 'Pehlivanlar' Alıcılarını Bekliyor - Son Dakika


Son Dakika

Masumlar Apartmanı'nın 30. bölüm fragmanı yayınlandı! İnci ve Esra, kazan dairesine iniyor Masumlar Apartmanı'nın 30. bölüm fragmanı yayınlandı! İnci ve Esra, kazan dairesine iniyor İsrail'deki üniversite araştırdı: Türk donanması, Doğu Akdeniz'deki en güçlü donanma İsrail'deki üniversite araştırdı: Türk donanması, Doğu Akdeniz'deki en güçlü donanma Çaldığı kapı açılmayınca annesinin öldüğüne inandı, sinir krizi geçirip kendine zarar verdi Çaldığı kapı açılmayınca annesinin öldüğüne inandı, sinir krizi geçirip kendine zarar verdi Çukur'a bomba transfer! Çağla Özavcı, final öncesi kadroya dahil oldu Çukur'a bomba transfer! Çağla Özavcı, final öncesi kadroya dahil oldu Deniz Çoban: Beşiktaş'ın golünden önce net bir faul var Deniz Çoban: Beşiktaş'ın golünden önce net bir faul var Hollywood yıldızı Brad Pitt, tekerlekli sandalye ile görüntülendi Hollywood yıldızı Brad Pitt, tekerlekli sandalye ile görüntülendi Şantaj kurbanı olan genç kız, 9 kişi tarafından defalarca birlikteliğe zorlandı Şantaj kurbanı olan genç kız, 9 kişi tarafından defalarca birlikteliğe zorlandı Anne olmak için gün sayan oyuncu Şilan Makal, hamilelik pozlarını paylaştı Anne olmak için gün sayan oyuncu Şilan Makal, hamilelik pozlarını paylaştı