Küre'den Kısa Kısa - Son Dakika

Küre'den Kısa Kısa

17.02.2012 14:20
Küre'den Kısa Kısa, System.String[]

Küre'de Aile ve Toplum Sağlığı Merkezinin 24 saat görev yapacağı bildirildi.

Küre'de Aile ve Toplum Sağlığı Merkezinin 24 saat görev yapacağı bildirildi.

Merkezin, güvenlik bulunmaması gerekçesiyle akşam saat 17.30'dan sonra hizmet vermemesine vatandaşlar tepki gösterdi.

Bunun üzerine, İlçe Kaymakamlığının talimatıyla merkez binası önünde 2 polis memuru görevlendirildi.

Böylece, merkezin 24 saat açık kalmasının sağlandığı belirtildi.

-Kaymakamlıkta dernek başkanları ile toplantı yapıldı

Küre Kaymakam Vekili Ağlı Kaymakamı Serdar Karal ve İl Dernekler Müdürü Özbey Tan ile Şef Yasemin Çatar, ilçede faaliyet gösteren 12 derneğin başkanı ile toplantı yaptı.

Kaymakam Vekili Karal, toplantıda yaptığı konuşmada, geçmiş yıllarda toplumların gelişmişliğinin göstergesinin okuma yazma bilenlerin oranına bağlı olduğunu ancak günümüzde medeniyet ve gelişmişlik seviyesinin ülkedeki sivil toplum kuruluşlarının varlığı ve etkinlikleri ile ölçülmeye başlandığını söyledi.

"Sivil toplum örgütleri günümüzde önemli bir kanaat ve etki unsuru olarak önemli organlar haline gelmiştir" diyen Karal, dernek başkanlarına çalışmalarında başarılar diledi.

Özbey Tan da sivil toplum kuruluşlarının ülkenin gelişiminde ve ilerlemesinde büyük payı olduğunu vurgulayarak, "Günümüzde birçok lider sivil toplum kuruluşları içerisinden çıkmıştır. Artık dernek kurmak çok kolay ve keyifli hale geldi. Derneklerimizin cezalı duruma düşmemeleri için işlemlerini ilgili mevzuata uygun olarak, zamanında ve eksiksiz yapmaları gerekiyor" dedi.

- KASTAMONU

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Küre'den Kısa Kısa - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: İstanbul için yeni tedbirler mi var? Sağlık Bakanı Koca, Bilim Kurulu sonrası konuşuyor Karabağ'da ateşkesi bozan Ermenistan'dan intikam alındı! Azerbaycan, hedeflerini SİHA'larla böyle vurdu Manchester United Hakan Çalhanoğlu'na 5 yıllık teklifte bulundu Ali Koç'tan dikkat çeken Gökhan Gönül sözleri: Para için gitti algısı içimi çok acıtmıştı Anketlere göre, seçime 6 gün kala Biden önde, Trump arayı kapatıyor CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, Cumhuriyet Bayramı törenini terk etti Orman yangınında tahliye edilen fabrikanın önünde otomobiliyle hortuma kapılan kadının beli kırıldı Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin marketlerinde Fransız ürünleri raflardan kaldırıldı