Kürşad Tüzmen'i Darp Davası - Son Dakika

Kürşad Tüzmen'i Darp Davası

05.02.2013 13:11
Kürşad Tüzmen'i Darp Davası, System.String[]

CHP İstanbul Milletvekili Aydın Ayaydın'ın oğlu Gökhan Ayaydın'ın, eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen'i, 9 Haziran 2012'de bir düğünde, "kasten yaraladığı" gerekçesiyle yargılanmasına başlandı.

CHP İstanbul Milletvekili Aydın Ayaydın'ın oğlu Gökhan Ayaydın'ın, eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen'i, 9 Haziran 2012'de bir düğünde, "kasten yaraladığı" gerekçesiyle yargılanmasına başlandı.

Ankara 10. Sulh Ceza Mahkemesi'nde, Ayaydın ve Tüzmen'in hazır bulunmadığı duruşmaya, tarafların avukatları katıldı.

Ayaydın'ın İstanbul Beykoz 2. Sulh Ceza Mahkemesi aracılığıyla verdiği talimat ifadesinin mahkemeye gönderildiği açıklanan duruşmada, iki kişi tanık olarak dinlendi.

Hasan Eney, olaya tanık olduğunu ifade ederek, "Kürşad Bey ile uzun zamandır tanışıyoruz. Düğünde görünce merhaba demek istedim. Bana doğru bir adım attığında, arkamdan biri koşarak geldi ve Kürşad Bey'e vurdu. Kürşad Bey piste düştü. O sırada üzerine çullandılar" dedi.

Tüzmen'in koruması Lokman Köse de Tüzmen'in darp edildiğine tanık olduğunu anlattı.

Tüzmen'in avukatı Seda Yüksel Kızılırmak, müvekkilinin yurt dışında bulunduğunu bildirdi ve gelecek duruşmada mahkemede olacağını söyledi.

Duruşma, Tüzmen'in beyanının alınması ve eksiklerin giderilmesi için ertelendi.

İddianamede, Tüzmen ile CHP İstanbul Milletvekili Aydın Ayaydın arasında, iddianame konusu olay öncesinde gerginlik yaşandığının kamuoyuna yansıdığı belirtilmişti.

Bu gerginlikten bir süre sonra Gökhan Ayaydın'ın, bir düğünde karşılaştığı Kürşad Tüzmen'e kafa attığı kaydedilen iddianamede, Ayaydın'ın "kasten yaralama" suçundan 4 aydan 1 yıla kadar hapsi istenmişti.

Muhabir: Barış Kılıç - Mehmet Tosun

Yayıncı: Ziver Büyüktaş - ANKARA

Kürşad Tüzmen'i Darp Davası

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kürşad Tüzmen'i Darp Davası - Son Dakika


Son Dakika

Erdoğan, kriz iddiasının ardından Putin ile görüştü: Karabağ'daki Ortak Merkez hemen faaliyete geçsin Azerbaycan ordusu 27 yıldır işgal altında bulunan Kelbecer'e girdi Muharrem İnce, sesi titreyerek açıkladı: 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde keşke CHP'ye güvenmeseydim G.O.R.A'daki efsane repliğiyle hafızalara kazınan oyuncu Muhittin Korkmaz hayatını kaybetti Son Dakika! Çavuşoğlu'ndan, Türk gemisine yapılan hukuk dışı aramayla ilgili misilleme mesajı: Cevabımızı sahada da vereceğiz Bülent Arınç'ın oğlundan babasının istifasıyla ilgili dikkat çeken sözler: Bu denizde bir tek gemi ve tek bir reis var Böyle vahşet görülmedi! Annesi doğum yaparken 6 yaşındaki çocuğunun başını kesti Aleyna Çakır'ın ölümünün baş şüphelisi Ümitcan Uygun'dan akılalmaz sözler: Kudurun