Son Dakika Haberleri: Kursiyerlerden "Rengarenk" Bir Sergi

Kursiyerlerden "Rengarenk" Bir Sergi

5 gün önce

Manisa Büyükşehir Belediyesi Atatürk Gençlik Merkezi'nde eğitim alan kursiyerlerin yapmış olduğu akrilik boya, yağlı boya ve toz pastel boya olmak üzere 80 adet resim çalışması, Fatih Sergi Salonu'nda Manisalıların beğenisine sunuldu.

Kursiyerlerden

"Rengarenk" adlı resim sergisi, Fatih Sergi Salonu'nda açıldı. Manisa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan Atatürk Gençlik Merkezi görsel sanatlar kursiyerlerinin açmış olduğu sergiye piyano eşliğinde halk tarafından yoğun ilgi gösterildi.

Sergiye Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Ergün Aksoy, Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu, MHP Kadın Kolları Başkanı Hediye Özsoy, şube müdürleri, sorumlular ve sanatseverler katılım gösterdi. Sergi hakkında bilgi veren Atatürk Gençlik Merkezi Görsel Sanatlar Öğretmeni Levent Taşkın, "Rengarenk resim sergimiz için Atatürk Gençlik Merkezinde kursiyerlerimizin 3 aylık çalışması sonucu görmüş olduğunuz eserler ortaya çıktı. 40 adet akrilik boya ve yağlı boya çalışmamız var. 40 adet de toz pastel ve desen çalışmalarımız mevcut. Şu ana kadar 37'ye yakın kursiyerimiz var. Sergimizin isminin rengarenk olmasının sebebi ise doğal çevre ve tabiatı belirtmek için genel olarak kuş resimleri üzerinde çalışıldı" dedi. Atatürk Gençlik Merkezi Kurs Planlama Sorumlusu olan Ahmet Kaplan da, "Büyükşehir Belediyemizin en hassas olduğu noktası eğitim. Burada sanat olsun diğer branşlarımız olsun eğitimlerimiz devam etmekte. Açtığımız kurslarla verdiğimiz eğitimle de neyi öğretiyoruz vatandaşlarımıza bunu sergilemek istedik. 14-16 Şubat arası da Fatih Sergi Salonu'nda kurslarımızda yaptığımız eserleri sergilemeye devam edeceğiz" dedi.
Bahçeli'den Çok Sert Pedofili Çıkışı: Boğazına Yağlı Urgan Geçirilmeli Tarikatlar Birbirine Girdi! Uşşaki Tarikatı Liderinden Cübbeli Ahmet'e Sert Sözler: Kimsiniz Ulan Siz

Motosikletli Kurye, 2 Çocuğun Bulunduğu Bebek Arabasına Hızla Çarparak Yola Savurdu İzmir Mali Şube'den FETÖ Operasyonu! 5 Kişi Gözaltında