Kurt Cobain'in Seattle Yakınlarındaki Evi Satılığa Çıkarılıyor - Son Dakika

Kurt Cobain'in Seattle Yakınlarındaki Evi Satılığa Çıkarılıyor

7 yıl önce

Aile, Cobain'in çocukluğunun geçtiği evin müze olarak da kullanılabileceğini düşünüyor

Kurt Cobain'in Seattle Yakınlarındaki Evi Satılığa Çıkarılıyor, System.String[]

Nirvana grubunun efsanevi solisti Kurt Cobain'in Seattle yakınlarındaki evi yeni sahibini bekliyor.


Dünya çapındaki sayısız hayranını üzüntüye boğarak 1994'te 27 yaşındayken hayatına son veren Cobain'in annesi Wendy O'Connor, oğlunun evini satmaya karar verdi.


Grubun son stüdyo albümünün piyasaya çıkışının 20. yılı için hazırlanan albüm setini merakla bekleyen hayranları, 500 bin doları gözden çıkarabildiği takdirde Cobain'in çocukluğunun geçtiği evin sahibi de olabilecek.


Satışa yardımcı olması için oğullarının evde çekilmiş çocukluk fotoğraflarını da kamuoyuyla paylaşan ailesi, Seattle'a 2 saat mesafedeki evin müzeye çevrilmesi için mülkün yeni sahibine yardıma hazır olduklarını söyledi.


Aile, 1923'te inşa edilen evi 1969 yılında, Kurt Cobain 2 yaşındayken satın almış. 9 yaşına dek ailecek yaşadıkları bu evde Cobain, anne ve babanın boşanmasının ardından ergenlik döneminde de annesiyle  kalmış.


Cobain'in çocukluk ve ergenlik dönemini geçirdiği odanın geçmişin izlerini taşıdığı, duvarlarda  İron Maiden, Led Zeppelin gibi grupların isimlerinin yazılı olduğu belirtiliyor. Evde az da olsa Cobain'in çocukluk döneminden kalma eşya da bulunuyor. - Ankara

Haber Yayın Tarihi: 25.09.2013 10:47 Kaynak: AASon Dakika

Göktuğhan Argın, Ali Koç'a sorduğu soru nedeniyle tazminatsız işten çıkarılmak istendiğini söyledi
Atakan Kayalar'dan "Uzaylılara inanıyor musun?" sorusuna bir garip cevap Eve hapsolan Çinliler, kağıt paraları uçak yapıp pencereden atıyor