Kürtaj olan kadın, eve gelince bebeğini düşürdü - Son Dakika

Kürtaj olan kadın, eve gelince bebeğini düşürdü

06.09.2021 09:19
Kürtaj olan kadın, eve gelince bebeğini düşürdü

İstanbul'da yaşayan kadın hamileliği sırasında bebeğinin kalp atışının durduğunu öğrenince hastanede kürtaj oldu. Kadın eve gelince akşam vakti kusmaya başladı. Kanaması da olan kadın, kürtaj yaptırdığı halde bebeğini düşürdü. Gördüklerinden dolayı travma yaşayan talihsiz kadın hastane ve işlemi yapan doktorlardan şikayetçi.

Ataşehir'de yaşayan Ümmühan ve Orhan Acun çifti, geçtiğimiz yıl başlarında üçüncü çocuklarının olacağını öğrendi. Hamileliği 13 haftaya ulaşan Ümmühan Acun, 30 Mart 2020'de muayene için hastaneye gitti.

BEBEĞİN KALP ATIŞI DURDU

Doktor Asuman S., bebeğin kalp atışının duyulmadığını belirterek ultrason için hastanedeki başka bir doktora gönderdi. Ayrıntılı ultrasonda da bebeğin kalp atışının durduğunun belirlenmesi üzerine kürtaj kararı alındı.

AKŞAM SAATLERİNDE KUSMAYA BAŞLADI

İddiaya göre, kürtajın ardından akşam saatlerinde evine gönderilen Acun kusmaya başladı. Sabah'ın haberine göre bu sırada kanaması da oluşan Ümmühan Acun'un rahminden bir parça düştü.

BEBEĞİNİN DÜŞTÜĞÜNÜ GÖRDÜ

Parçaya bakıp inceleyen Acun, bunun cenin olduğunu görünce dehşete kapıldı. Hemen eşini arayarak yardım istedi. Ümmühan Acun ile eşi, kürtaj işlemini gerçekleştiren hastaneyi aradı. İddiaya göre, hastane yönetimi, rahimden düşenin cenin değil kan pıhtısı olduğunu, rahatsızlığı varsa hastaneye gelmesi gerektiğini söyledi.

"RAHMİNDEN ÖLÜ CENİN DÜŞTÜ"

Ümmühan Acun, avukatı Merve Uçanok aracılığıyla, İstanbul Anadolu Tüketici Mahkemesi'nde hastane ve doktor Asuman S. hakkında dava açtı. Ümmühan Acun'a hastanenin bir ambulans bile göndermediğini dava dilekçesinde belirten avukat Merve Uçanok, "Olayın ardından yapılan incelemelerde Adli Tıp uzmanı rahimden düşen cismin fetüs olduğunu teyit etmiştir. Fetüsün 5-6 santimetre boyunda, 50 ila 100 gram olduğu, kolları ve bacaklarının oluştuğu ancak cinsiyetinin belli olmadığı ifade edilmiştir. Davalı hastane doktorları tarafından gerçekleşen kusurlu işlem yüzünden Ümmühan Acun, evinde yalnız başına kalmış iken rahminden ölü cenin düşmüştür" ifadelerini kullandı.

TRAVMA YAŞADI

Ölümden dönen Ümmühan Acun'un maddi ve manevi zarara uğradığını dilekçesinde anlatan Avukat Merve Uçanok, "Ümmühan Acun, eşi evde olmadığı için bir yandan canının derdine düşmüş, diğer taraftan da evde bulunan iki çocuğunun olayı görmesini engellemeye çalışmıştır. Bu travmatik olay nedeniyle Ümmühan Acun, bir daha çocuk sahibi olmayı denemekten korkmaktadır. Bedenindeki zararın giderilmesi için tedavi olmak ve ilaç kullanmak zorunda kalmıştır. Tüm bu nedenlerle 50 bin lira manevi, bin 755 lira da maddi tazminatın davalı hastane yönetiminden ve doktordan tahsilini istiyoruz" dedi.

YORUMLAR
500
Siber polisten, Kars merkezli 4 ile kargo dolandırıcılığı operasyonu: 15 gözaltı Siber polisten, Kars merkezli 4 ile kargo dolandırıcılığı operasyonu: 15 gözaltı Sadakatsiz dizisi nerede çekiliyor? Hangi ilde ve ilçede çekiliyor? Dizideki ev ve hastane nerede? Sadakatsiz dizi çekimleri nerede yapıldı? Sadakatsiz dizisi nerede çekiliyor? Hangi ilde ve ilçede çekiliyor? Dizideki ev ve hastane nerede? Sadakatsiz dizi çekimleri nerede yapıldı?

Son Dakika 3. Sayfa Kürtaj olan kadın, eve gelince bebeğini düşürdü - Son Dakika


Advertisement