Kurtalan'da Ödüllü Kitap Okuma Kampanyası - Son Dakika

Kurtalan'da Ödüllü Kitap Okuma Kampanyası

15.01.2012 14:00
Kurtalan'da Ödüllü Kitap Okuma Kampanyası, System.String[]

Kurtalan'da ilk ve ortaöğretim okul öğrencileri arasında ödüllü kitap okuma kampanyası düzenlendi.

Kurtalan'da ilk ve ortaöğretim okul öğrencileri arasında ödüllü kitap okuma kampanyası düzenlendi.

Kurtalan Kaymakamı Abdulhalim Can, AA muhabirine yaptığı açıklamada, toplum olarak okuma alışkanlığı konusunda istenilen yerde olmadıklarını söyledi.

Amaçlarının öğrencilerden başlamak üzere, bütün toplumda okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak olduğunu belirten Can, "Bu konuda Valiliğimizin yürüttüğü Siirt Okuyor Kampanyasına destek vermek amacıyla ilk ve orta öğretim okullarında sınıf seviyelerine göre değişik kademede kitap okuma yarışması düzenledik. Toplam 13 bin 500 kitabı okullara dağıtarak, okullarımızda bulunan kitaplıkları zenginleştirdik. Her okulda bir komisyon kurduk. Öğrencilerimiz okudukları kitapların özetini dağıttığımız matbu formlara komisyon huzurunda okul kütüphanelerinde yazıyorlar. Böylelikle internet üzerinden al yapıştır, yapmalarını engelliyoruz. Yıl sonunda en fazla kitap okuyan 55 öğrencimizi diz üstü bilgisayar ve benzeri çeşitli ödüllerle ödüllendireceğiz" dedi.

- SİİRT

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Kurtalan'da Ödüllü Kitap Okuma Kampanyası - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Vatandaşların 27 derece sıcaklıkta denize girdiği Zonguldak'ta yarın yağmur bekleniyor 16:50 Vatandaşların 27 derece sıcaklıkta denize girdiği Zonguldak'ta yarın yağmur bekleniyor Maurizio Sarri ile Fatih Terim arasında geçen diyalog ortaya çıktı: Seninle tanışmak bir şeref 16:33 Maurizio Sarri ile Fatih Terim arasında geçen diyalog ortaya çıktı: Seninle tanışmak bir şeref Eski Survivor yarışmacısı Öykü Çelik annesiyle fotoğrafını paylaştı, herkes ablası zannetti 16:06 Eski Survivor yarışmacısı Öykü Çelik annesiyle fotoğrafını paylaştı, herkes ablası zannetti
London School of Economics, Türkiye'nin dış politikasını analiz etti: Tüm güçlü ülkeler, onlarla anlaşmak için sıraya giriyor 15:44 London School of Economics, Türkiye'nin dış politikasını analiz etti: Tüm güçlü ülkeler, onlarla anlaşmak için sıraya giriyor Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan'a rakip olacağını duyurdu 14:35 Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan'a rakip olacağını duyurdu Türkiye'yi kırmızı listeden çıkaran İngiltere'nin kriterleri akıllarda soru işareti oluşturdu: AB'de uygulanan BioNTech aşısı farklı mı? 14:14 Türkiye'yi kırmızı listeden çıkaran İngiltere'nin kriterleri akıllarda soru işareti oluşturdu: AB'de uygulanan BioNTech aşısı farklı mı?
Koronavirüsün etkileri sonucu Toyota, parça sağlama problemi nedeniyle Japonya'daki 27 üretim bandını durduracak 13:44 Koronavirüsün etkileri sonucu Toyota, parça sağlama problemi nedeniyle Japonya'daki 27 üretim bandını durduracak Bir zamanlar küs olan Arap prensler bir araya geldi! Şortları, tüm dikkatleri üzerine çekti 11:55 Bir zamanlar küs olan Arap prensler bir araya geldi! Şortları, tüm dikkatleri üzerine çekti
Advertisement