Son Dakika Haberleri: Kurtalan'dan Yurt Dışına Giysi İhraç Ediyor

Kurtalan'dan Yurt Dışına Giysi İhraç Ediyor

8 yıl önce

Siirt'in Kurtalan ilçesinde faaliyet gösteren SLS Tekstil Firmasında üretilen ürünler yurt dışına ihraç ediliyor.

Kurtalan'dan Yurt Dışına Giysi İhraç Ediyor, System.String[]

Siirt'in Kurtalan ilçesinde faaliyet gösteren SLS Tekstil Firmasında üretilen ürünler yurt dışına ihraç ediliyor.


Firma sahibi Ali Rıza Ceylan, uzun yıllar İstanbul'da tekstil sektöründe çalıştıktan sonra kendi ilçesine döndüğünü ifade ederek, Kurtalan'da kurduğu atölyede 75 kişiyi istihdam ettiğini söyledi.


Yöre insanının çok becerikli ve çalışkan olduğunu belirten Ceylan, "Burada bazı ünlü firmalar adına fason üretim yapıyoruz. Ürettiğimiz ürünleri, Fransa başta olmak üzere bazı Avrupa ülkelerine ihraç ediyoruz. Kendi memleketimde üretim yapmaktan ve buradaki insanlara iş imkanı sağladığımdan dolayı mutluyum" dedi.


Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Nedim Kuzu ve Kurtalan Genç İşadamları Derneği Başkanı Emin Aydın da atölyeyi ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.


Kuzu, Siirt'in tekstil sektöründe parlayan bir yıldız haline gelmeye başladığını ifade ederek, "İlimizde 400 civarında vatandaşımız bu sektörde istihdam imkanı bulmaya başladı. Firma yetkililerini kutluyorum" dedi.


- SİİRT

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 03:39 Kaynak: AA"Cumhurbaşkanlığı seçiminde kime oy verirsiniz?" anketinde Erdoğan ipi göğüsledi
Tartıştığı eski sevgilisini ve arkadaşını öldüren zanlının söylediği kan dondurucu ifadeler ortaya çıktı Yaşlı adam, kız çocuğuna istismarda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alındı